nahoru

Hvězdy Reflexu: Výstava fotografky Libuše Jarcovjákové byla označena za nejlepší loňského roku

Milan Tesař 10. ledna 2020 • 09:20
Libuše Jarcovjáková
Libuše Jarcovjáková
• foto: 
ČTK

Loni v lednu jsme do projektu Hvězdy Reflexu vyhlásili prvních pět nominovaných osobností. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá. Letos, 27. února, se hodláme ve Velkém sále Lucerny během Plesu Reflexu našim „celebritám“ poklonit a ještě jednou si připomenout uplynulých dvanáct měsíců, které se i díky nim staly o něco snesitelnějšími, než se původně zdálo. Naši čtenáři u toho samo­zřejmě nebudou chybět.

Nebývalé pocty se v prosinci dostalo fotografce Libuši Jarcovjákové: britský deník Guardian označil její letní výstavu na festivalu Les Rencontres d’Arles v jižní Francii za fotografickou výstavu roku. O sedmašedesátileté pražské rodačce, která v Arles představila na 200 snímků ze 70. a 80. let minulého století, se v její rodné vlasti začalo více mluvit pohříchu až v posledních letech. Teď už ji tedy zná celý svět.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.