nahoru

Jindřich Trpišovský: Pro trenéra pražské Slavie peníze nejsou všechno

Milan Tesař 12. září 2019 • 06:50
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský
• foto: 
Profimedia.cz

V lednu jsme do projektu Hvězdy Reflexu vyhlásili prvních pět nominovaných osobností. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá. Začátkem příštího roku, konkrétně 27. února, se hodláme ve Velkém sále Lucerny během Plesu Reflexu našim „celebritám“ poklonit a ještě jednou si připomenout uplynulých dvanáct měsíců, které se i díky nim staly o něco snesitelnějšími, než se původně zdálo. Naši čtenáři u toho samo­zřejmě nebudou chybět.

Trenér Slavie ještě poměrně nedávno trénoval Viktorku Žižkov, která balancovala na pokraji přežití. Po úspěšném libereckém angažmá přijal výzvu ambiciózního vršovického klubu a slíbil, že s ním bude hrát totální, útočný fotbal. Mnozí se jeho plánu vysmívali, praxe ale dala nakonec za pravdu tomuhle výjimečnému muži.

Hned ve druhém roce svého účinkování u červeno-bílých získal double čili mistrovský titul i Český pohár a postoupil s týmem až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde potrápil i slavnou londýnskou Chelsea. Během letní pauzy Trpišovského realizační tým ustál odchod několika opor do zahraničí a přes rumunskou Kluž dovedl Slavii až do základní skupiny Ligy mistrů. Už jenom tím vydělal čínskému majiteli bezmála čtyři sta miliónů korun.

Někdo by mohl říct: To se to vyhrává s mančaftem, který si může koupit jakéhokoli hráče. Jenomže to není pravda. Například na případu Křetínského Sparty je vidět, že peníze nejsou všechno. Musí se to umět.

Slavia v Lize mistrů: Start na Interu, jaký má další program: >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.