nahoru

Hvězdy Reflexu: Lékař Jan Machač, lékař léčící covid

Viliam Buchert 3. února 2022 • 04:30
Jan Machač
Jan Machač
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Praktický lékař Jan Machač z Boskovic má kromě své praxe i ambulanci tělovýchovného lékařství, slouží u záchranky, je v týmu mobilního hospicu a pracuje také jako koroner. V době koronavirové pandemie vyhledává nejnovější odborné studie z celého světa o tom, jak se dá covid-19 léčit už od prvních příznaků, a podobnou léčbu prosazuje. Není proti očkování, ale odmítá povinné očkování. V lednu zveřejnil otevřený dopis vládě a bojuje společně s některými kolegy za to, aby se covid normálně léčil, protože podle něj na to některé léky zabírají, i když to mnoho politiků odmítá.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.