nahoru

Hvězdy Reflexu: Stomatoložka Laura Roden a její zkušební testování žáků na koronavirus

Redakce Reflexu 10. března 2021 • 04:30
Laura Roden (vpravo)
Laura Roden (vpravo)
• foto: 
Profimedia.cz

Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Co se týče korony, dost se tu kecá a slibuje a skutek utek’. Naštěstí jsou kolem nás lidé, na nichž se dá doložit, že nahradí-li politikaření akce, jde všechno. A tak se sedlčanská zubní lékařka Laura Roden sebrala a v polovině měsíce z vlastní vůle rozjela zkušební testování žáků na koronavirus. Zapojili se do něj prvňáci a druháci ze čtyř tříd, souhlas s testováním dali rodiče zhruba 85 procent žáků. Ředitel místní školy Jaroslav Nádvorník v prohlášení uvedl: „S touto aktivitou souzním, protože každý týden ve škole je dobrý. V podstatě by se toto připravované opatření dalo shrnout do věty PRAVIDELNĚ TESTOVANÁ ŠKOLA = BEZPEČNÁ ŠKOLA.“ Paní zubařce vzkazujeme, že její iniciativa neměla jediný kaz, a od této chvíle ji titulujeme Hvězdou Reflexu.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.