nahoru

Hvězdy Reflexu: Ježíšek z Litomyšle podnikatel Jan Smejkal

Redakce Reflexu 10. března 2021 • 06:00
Jan Smejkal
Jan Smejkal
• foto: 
Archív

Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

„Jsme za to velice vděční, jsou to dárky k nezaplacení,“ řekla Chebskému deníku zdravotní sestra interního oddělení chebské nemocnice Jana Šafránková. Komu děkovala? Pětatřicetiletý podnikatel Jan Smejkal z Litomyšle si možná doma zadělal na problém, protože podle jeho vlastních slov by „přítelkyně možná za těch pár set tisíc radši jela někam na dovolenou“, nicméně, může ho těšit, že pomohl tam, kde to nejvíc potřebovali. Vzal peníze, které vydělal, a nakoupil za ně věci potřebné v době covidu. Nejdřív na nádražích a v obchodech ve městě rozdával tisíce respirátorů FFP2 a KN95, načež se rozjel do Chebu, kde tamní nemocnice začala nabírat vodu. Jan Smejkal do svého vozu naložil pomůcky, jež jsou absolutně zásadní pro práci s pacienty s covidem-19: špičkové fonendoskopy Litmann Classic III, klíčové přístroje pro měření saturace krve kyslíkem, takzvané oxymetry, profesionální tlakoměry a bezkontaktní teploměry. ­Mladý podnikatel nám připomněl, že nikdy nemusíš, ale vždycky můžeš. Proto je naší hvězdou.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.