nahoru

Hvězdy Reflexu: Podnikatelka a spoluautorka patentu na hojivou nanonáplast Marcela Munzarová

Redakce Reflexu 10. února 2021 • 04:30
Marcela Munzarová
Marcela Munzarová
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Pokud začnete krájet cibuli opravdu ostrým nožem a budete při tom myslet na něco jiného, máme tu pro vás jeden velmi užitečný vynález. Česká firma Nano Medical vyvinula speciální nanonáplast, která urychluje hojení. „Nanovrstva rychleji zastavuje krvácení, tvoří bariéru proti průniku bakterií a nečistot do rány, urychluje zatažení rány a hojení,“ popsala Seznamu účinek Marcela Munzarová, která je spoluautorkou patentu. Hojivá nanonáplast je prvním certifikovaným výrobkem svého druhu na středoevropském trhu. Na pultech by se měla objevit nejpozději začátkem příštího roku.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.