nahoru

Hvězdy Reflexu: Římskokatolický kněz Josef Suchár aneb Muž, který vdechl život zapomenutému místu

Redakce Reflexu 10. února 2021 • 04:30
Hvězdy Reflexu: Římskokatolický kněz Josef Suchár aneb Muž, který vdechl život zapomenutému místu
foto: Profimedia.cz

Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Server Pozitivní zprávy, naše pravidelná inspirace, upozorňuje na katolického kněze Josefa Suchára, který se před třiceti lety usídlil v Neratově, dnešní části obce Bartošovice v Orlických horách. Neratov se nachází na česko-polských hranicích a po odsunu sudetských Němců tady zůstala žít jen jedna paní. Josef Suchár s partou nadšenců oživil poutní místo a od základů zrekonstruoval místní kostel. Nikde nepadlo jméno architekta, ale finální podoba chrámové lodě se skleněnou střechou je úchvatná. Kolem kostela by chtěl pan farář vybudovat místo k životu nejen handicapovaným, jimž pomáhá celý život, ale všem s nelehkým osudem. Kdyby měl Reflex redakci v Neratově, jistě by se do svatyně chodil modlit za vysoký prodaný náklad.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.