nahoru

Hvězdy Reflexu: Corona olympionička a studentka Eliška Šnajdrová

Milan Tesař 16. června 2020 • 10:00
Eliška Šnajdrová
Eliška Šnajdrová
• foto: 
Archív

Nominace za květen 2020! Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Šestnáctiletá Eliška Šnajdrová je studentka pražského Gymnázia Evolution Sázavská. V době nouzového stavu a nedostatku možností ke sportování se společně s týmem pěti pomocníků rozhodla pro ostatní spolužáky uspořádat Corona olympiádu. Soutěžilo se v osmi disciplínách. Část „olympioniků“ poslala své výkony na videu, část cvičila on-line. Následovalo vyhlášení výsledků soutěže, do níž se zapojilo několik desítek studentů. Reflex oceňuje Elišku i proto, že elegantně vyvrací mýtus o teenagerech, kteří nedokážou vstát od počítače.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.