nahoru

Hvězdy Reflexu: Herečka Markéta Hausnerová aneb Zdravotní sestra se vrátila k pacientům

Milan Tesař 20. května 2020 • 15:10
Markéta Hausnerová
Markéta Hausnerová
• foto: 
Libor Zavoral

Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Jedním z viditelných úspěchů skvělého projektu Sestry v záloze, který aktivoval vystudované zdravotnice, věnující se momentálně něčemu jinému, byla herečka Městského divadla v Mostě Markéta Hausnerová. Jakkoli se o pacienty ve zdravotnických zařízeních starala naposledy před sedmi lety na praxi při škole, přihlásila se k pohovoru. Pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady ji přidělila do ambulance, kde přijímá pacienty, zakládá jim zdravotní karty nebo asistuje při vytahování stehů či u převazů. „Nejtěžší bylo přijít tam a přiznat si, že jsem to nikdy nedělala a že možná nebudu na začátku všechno zvládat,“ řekla. „Ale i zdravotnická práce je někdy taky trochu herectví. Musím být milá, i když nemám náladu.“

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.