nahoru

Milan Tesař: 10 důvodů, proč milujeme kolo

Milan Tesař 21. května 2019 • 13:10
Sedíte na kole správně?
Sedíte na kole správně?
• foto: 
Profimedia.cz

Cyklistická sezóna začíná a Reflex vám přináší deset důvodů, proč milujeme kola. Jízda na nich totiž tolik připomíná život…

1. Vždycky je něco za něco. Přehazovačka je filozofický nástroj, který nelze obalamutit: čím snadněji šlapeš, tím pomaleji jedeš.

2. Pospíchej pomalu. Bolest nepřináší strmost kopce, ale snaha jej co nejrychleji zdolat. To ta tě vyčerpá.

3. Nesnáze posilují. Třeboň je nuda, život bez života, plané cyklistaření. Příběh pravého cyklisty začíná v kopcích. Teprve tam pozná, kde má svůj strop a dno.

4. Lépe neznat svůj osud. Sklopená hlava a zrak zabodnutý do asfaltky ubíhající pod koly vysílí méně než pohled do budoucnosti, kterou je v tu chvíli nekonečná cesta vzhůru, kdy za každou další zatáčkou už přece musí být vrchol. Nemusí.

5. I my lidé jsme součástí přírody. Nikde jinde se o tom nepřesvědčíš lépe než v smrkovém lese, máš-li na rukou cyklistické rukavice a někde uvnitř velikou potřebu.

6. Nesmíš vidět jen to špatné. Jediný vítr, který vnímáš, je protivítr.

7. Otevřená mysl. Nespěchej. Přilepen na řídítkách dojedeš do cíle v rychlostním rekordu, ale nikdy neucítíš vůni z kuchyní, kde se připravuje nedělní oběd, nevšimneš si, že na návsi opravili křížek, a neuvidíš mě, jak tě z protisměru zdravím. Neuvidíš nic.

8. Nic netrvá věčně. Každý, i zdánlivě nekonečný sjezd jednou skončí a ty se ocitneš v údolí, z něhož vede zase jenom cesta vzhůru.

9. Pravda vítězí. 19 645 metrů, co ti během výletu natočil tachometr, pořád ještě není dvacet kilometrů. Nelži svým blízkým!

10. Na každou duši existuje náplast. Proto, než vyjedete, ověřte si, že nemáte prošlou lepicí sadu.Klíčová slova: kolo, cyklistika, humor, Milan TesařDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.