nahoru

Karel Gott se stal pražským seniorem roku

Tereza Stonišová 8. ledna 2014 • 12:00
Karel Gott
Karel Gott
• foto: 
Pavel Hofman

Karel Gott, který letos v červenci oslaví úctyhodné čtyřiadevadesáté… pardon, pětasedmdesáté narozeniny, má kromě nekonečné řady Zlatých slavíků a titulu Zlatý hlas Prahy ještě jeden nový, exkluzivní přídomek: Pražský senior par excellence.

38 slavíků, sláva a jistá nemožnost jakékoli konkurence. To je jen zlomek výrazů, které Karla Gotta vystihují. Je proto zajímavé, že souhlasil s uveřejněním své podobizny (velmi zdařilé, která mu ubírá minimálně dvacet let) pod titulek „Pražský senior“. Říkáme zajímavé, nikoli neopodstatněné, vždyť Karel Gott už seniorem opravdu je.

Zároveň je však matoucí jeho vzhled, který naprosto neodpovídá jeho věku. Jestli si ale myslíte, že se v rozhovoru s ním dočtete o jeho tajném receptu na krásu v pokročilém věku, pak jste na omylu. Tento recept si Božský Kája zřejmě vezme s sebou do hrobu. Každopádně pro ty, koho zajímá Karlův vztah k Alexandrovcům, nebo snad to, jak prožívá tento „Zlatý hlas Prahy“ Vánoce, zajděte do kterékoli pražské knihovny, kde je rozhovor s ním zdarma k mání v časopise Pražský senior.

Tereza Stonišová


Klíčová slova: reflex, Karel GottDiskuse ke článku