nahoru

JXD: Pozadí výbuchu na palestinské ambasádě objasněno!

Jiří X. Doležal 3. ledna 2014 • 09:00
Taliban
Taliban
• foto: 
Profimedia.cz

Agentura TH+C přinesla alarmující podrobnosti o výbuchu na palestinské ambasádě v Praze. Díky respektabilitě našeho listu sdělila agentura nové skutečnosti výhradně Reflexu.

České úřady i media spekulující o cause jako obvykle nedokážou překročit při hledání vysvětlení a souvislostí zapšklý rybníček tuzemského dění. Navíc se chytila vyfantazírované teze, že na velvyslanectví vybuchl trezor. Skutečnost je taková, že vybuchl sám velvyslanec, a letmý pohled do dění v Palestině pak snadno rozklíčuje i pražský příběh.

Jak česká media a novináři, tihle populističtí blbečkové, vůbec netuší, hnutí Hammás vydává pro děti celou řadu osvětových titulů. Toto hnutí má naprosto nesmyslně nálepku teroristické organizace, přičemž pravda je taková, že se primárně věnuje charitě a vzdělávání dětí. Právě pro ně vydává již řadu let internetovou edici Sahim Mudžahedin (Malý mudžahedín). Edice má obrovskou popularitu nejen mezi palestinskými dětmi, a s chutí jí čte i řada dospělých.

Palestinský diplomat patřil mezi ně. Proto když si stáhl nejnovější díl edice - nově vydaný svazek Kutajed šahíd (Příručka martyra), neodolal a začetl se. Měl při tom otevřený trezor, ale úplně na něj zapomněl - tak strhující byly řádky, které dětem popisovaly výhody osudu sebevražedného atentátníka. A diplomat před tím otevřeným trezorem četl tak zaníceně a tak to prožíval, že v jednom momentě nešťastnou náhodou vybuchl.

Jeho smrt je samozřejmě tragedií, ale můžeme ji také považovat za dobrou ukázku síly skutečně kvalitní literatury pro děti. Celý výbuch má také určitý dopad na bezpečnostní situaci v ČR. V bytě diplomata se našly neregistrované zbraně, a podle našich informací se bude další chystaný svazek oblíbené edice Hammásu jmenovat Šeka datlakanar (Střílejte nevěřící). A tak si nemůžeme být jisti, jak by dopadlo, kdyby zesnulý četl jako první právě tento připravovaný svazek.Klíčová slova: reflex, jxd, ambasadaDiskuse ke článku