nahoru

Pohraničí jako laboratoř vládních experimentů těch, co slibují, že bude líp

Marek Douša6. února 2020 • 14:25
Politici testují v pohraničí schopnost samoléčby daňových poplatníků.
Politici testují v pohraničí schopnost samoléčby daňových poplatníků.
• foto: 
Marek Douša

Často si v pohraničí stěžujeme, že na nás stát a vláda, ale vlastně vůbec všichni kašlou, a to pěkně zvysoka. Je to samozřejmě pouze náš úhel pohledu, protože když si celou situaci vyhodnotíme z náležitého odstupu, je jasné, že pohraničí je laboratoří, kde se pracuje s příštími trendy a strategiemi, které čekají tuhle firmu. Vlastně stát. Poslední pokus právě prožíváme v oblasti pracovně nazývané Náhorní Karabach, zeměpisně se však stále jedná o Šluknovský výběžek.

Bylo samozřejmě nutné udělat několik přípravných kroků, které zahrnovaly třeba omezení dopravy, s tím související demolici přístupových komunikací a naprostou devastaci školství v inkriminované oblasti.

Od prvního února přišlo zatím poslední opatření, kterým správkyně konkurzní podstaty Lužické nemocnice v Rumburku pětapadesát tisíc obyvatel informuje, že se zavírá provoz lůžkového oddělení interny a provoz chirurgického oddělení jak lůžkového, tak ambulantního. Gynekologie a porodnice byly uzavřeny už dávno.

Rád bych podotkl, že se tímto opatřením netestuje pouze schopnost samoléčby daňových poplatníků a užití léčivých bylin (třeba řepky olejné), ale i jejich schopnost věřit slibům ministra zdravotnictví a ministerského předsedy, že bude líp.

My tu samozřejmě oceňujeme víru našich čelních představitelů v naše schopnosti přežít v jakýchkoli podmínkách a uděláme všechno pro to, aby si ověřili v naší laboratoři, že stejně je schopen přežít celý národ. Je ovšem také pravda, že občas podlehneme pokušení nebo chorobě a jedeme se kouknout za hranici, do království země Miroslava, vlastně královny Angely Merkelové, kde jsou sto let za opicemi, protože tam zatím nechávají nemocnice otevřené. Zbabělci.

Marek Douša
Diskuse ke článku