
Maurerovi se srovnání dvou rozdílných světů zalíbilo natolik, že si na ebay koupil balík starých pohlednic z 60. let. Vytřídil z nich všechny pomníky tehdejší zábavy a rozhodl se, že je postupně navštíví. V průběhu let tak zavítal do všech koutů Spojených států.
„Někdy je to vážně těžké,“ přiznává Maurer. „Vzpomínám si, jak jsem si razil cestu komplexem v Poconos, který jen pár měsíců předtím vyhořel. Na tom pohledu pózuje mladý pár před altánem, ale teď je tam jen díra v zemi. Ta místa navíc nikdy nebyla tak hezká jako na fotkách. Často mi dělá problém i to, aby se snímky přirozeně prolínaly.“
Stylizaci fotografií na pohlednicích lze dle něj připodobnit k obsahu na současných sociálních sítích. Kromě mírného zkreslení reality měly totiž i podobný účel.
„Je to podobné, jako když narychlo vyfotíte nějaký pěkný výhled, jen abyste přitáhli ty, na nichž vám záleží, trochu blíže k sobě. A stejně jako sociální sítě mohou být pohlednice trochu neosobní. Občas na nich není ani napsán vzkaz. Je to analogová verze Foursquare, pouhé ‚přihlášení‘ na místo.“
Animace z Maurerova projektu Opuštěné státy si můžete prohlédnout v naší galerii: