Dotkněte se letadla: Fotograf jedinečně zachytil opalující se krásky na nejhlučnější pláži světa | Reflex.cz
nahoru

Dotkněte se letadla: Fotograf jedinečně zachytil opalující se krásky na nejhlučnější pláži světa

-pos-29. března 2019 • 15:50
Dotkněte se letadla: Fotograf jedinečně zachytil opalující se krásky na nejhlučnější pláži světa
foto: Josefhoflehner.com

Svatý Martin je malý karibský ostrov rozdělený napůl mezi Francii a Nizozemsko, turisté ho rádi vyhledávají pro nádherné pláže a azurové moře. Ostrov však nabízí i jeden nevšední adrenalinový zážitek. Během koupání v moři si téměř můžete sáhnout na přistávající a startující letadla.

Za ohromného rachotu motorů se snese z nebe obří letoun, přelétne doslova pár centimetrů nad hlavami turistů a dosedne na dráhu, která začíná jen několik metrů od pláže. Ta je proto oblíbena lidmi, pro které je slunění a lenošení na pláži jen nudnou, nicneříkající zábavou. Místo čerstvou mořskou brízou si nechávají obličej ošlehnout prudkým proudem vzduchu z leteckých motorů. Při startu letadla je tento proud tak silný, že z pláže odfoukává vše, co mu přijde do cesty, a stává se, že přihlížející jsou jím odhozeni do vody.

Nejvíce sexy zdravotní sestřička na světě uhranula internet, sledují ji miliony lidí

Rakouský fotograf Josef Hoflehner strávil mezi roky 2009 až 2011 na tomto ostrůvku mnoho týdnů a výše zmíněnou oblíbenou zábavu turistů fotografoval. Své fotografie pak vydal i knižně. Kniha Jet Airliner: The Complete Works obsahuje na sto osmi stranách velkoformátové černobílé fotografie, které jedinečným způsobem zachycují atmosféru na proslulé pláži.

„Maho beach je normální pláž jako mnoho dalších v Karibiku, ale v okamžiku, kdy se blíží letadlo, se všechno změní. Neslyšíte nic jiného než zvuk motorů, lidé pobíhají všude kolem ve snaze pořídit co nejlepší snímek. Země se začne třást a často se spustí alarmy kolemstojících aut,“ říká Josef Hoflehner o práci na své knize.

Na ukázky z knihy se podívejte do galerie:

Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z…
Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

-pos-
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,850
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější