Horor, nebo důvod k pobavení? Podívejte se, kde všude může být v Rusku pošta | Reflex.cz
nahoru

Horor, nebo důvod k pobavení? Podívejte se, kde všude může být v Rusku pošta

Daniel Baret12. prosince 2018 • 17:20
Horor, nebo důvod k pobavení? Podívejte se, kde všude může být v Rusku pošta
foto: English Russia

Rusko je rozlohou největší zemí světa a na mnoha místech je to pořád ještě poměrně chudá země. Ale dopisy či důchody se musí doručovat všude, i do nejodlehlejších obcí a malých městeček. Jak to ale zařídit?

Za dob kolonialismu byla v nově vznikajících osadách pošta jednou z prvních veřejných budov, která se postavila. Spojení se světem bylo, je a v nějaké formě vždy bude jedním z hlavních ukazatelů modernosti státu.

I toto je Rusko: Fantastická galerie národů Sibiře, bohužel některé z nich vymírají

Jinak tomu není ani v Rusku, a jelikož jeho rozloha je opravdu obrovská a mnoho ruských vesnic je téměř uprostřed liduprázdné pustiny, je potřeba spojení nějak zařídit. Pokud není v místě běžný poštovní úřad, tak se pobočka prostě zřídí i v soukromých domech, nebo v starých polorozpadlých barabiznách, protože služba je služba. Přitom podle prezidenta Vladimira Putina je Rusko zemí velmi moderní a prosperující.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

Snímky jsou unikátní výpovědí o tom, jak pak zřízení takového úřadu v odlehlé vesničce někdy dopadne. Podívejte se na 25 jedinečných fotografií:

Živí a mrtví v SSSR: Podívejte se na téměř neznámé fotografie Velké vlastenecké války
Freddie Mercury a jeho životní láska: Podívejte se na málo známé fotografie z…

Daniel Baret


Klíčová slova: fotogalerie, pošta, Rusko, Vladimir Putin


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější