Bizarní a smrtící zábava: Dívky skáčou na koni z výšky do vody a společně se potápí | Reflex.cz
nahoru

Bizarní a smrtící zábava: Dívky skáčou na koni z výšky do vody a společně se potápí

pos8. září 2018 • 15:00
Bizarní a smrtící zábava: Dívky skáčou na koni z výšky do vody a společně se potápí
foto: Flickr

Během prvních let 20. století se šou zvaná „The Great Carver Show” stala jednou z hlavních atrakcí na molech v americkém Atlantic City. Mladá dívka oblečená ve většině případů pouze v plavkách skočí na hřbetu koně z výšky kolem 20 metrů do bazénu o hloubce pouze přibližně 3 a půl metru. O vážná zranění v této přehlídce nebyla nouze.

Myšlenku přehlídky vymyslel jistý William Carver. Podle svých slov na tento nápad přišel v Nebrasce, když na koni přejížděl přes řeku Plate a náhle se pod ním začal propadat most. Jeho kůň údajně okamžitě skočil do vody, čímž nejspíš zachránil svému jezdci život.

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků

Úkol přehlídky byl zdánlivě jednoduchý, kůň i jeho jezdkyně byli na plošině vyvezení nad bazén, odkud společně skočili do nádrže s vodou. Ne každý kůň však tento skok zvládl, mnohdy zůstal bezradně stát na plošině. Že se jednalo o zábavu nebezpečnou a plnou zranění jak koní tak i jezdkyň, není třeba zdůrazňovat. Přesto, nebo možná spíš právě proto, přitahovala po dlouho dobu velké množství diváků.

Děsivé snímky, které měly skončit v řece. Fotografie mrtvých, které způsobily…

Obětí této zábavy se stala i Carverova snacha. Ještě jako Sonora Websterová se stala jednou z jezdkyň v jeho podniku. Zde se seznámila s Cerverovým synem, kterého si později vzala za manžela. Po smrti zakladatele v roce 1927 společně celou šou převzali. V roce 1931 Sonora při prudkém dopadu do vody přišla zraněním očí o zrak. V skocích však i přesto dále pokračovala.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

Po 2. světové válce společně se vzrůstajícím hnutím za práva zvířat popularita skoků do vody postupně upadala. Přehlídka však přežívala až do začátku 70. let, kdy byla uzavřena nikoliv z důvodu ochrany koní, ale kvůli katastrofálnímu stavu mol v Atlantic City.

Děti k pronájmu: Zrůdný průmysl indických sirotčinců vydělává na turistech
Hřbitov vlaků: Na tajemném nádraží v Brně chátrají desítky lokomotiv a vagónů

pos


Klíčová slova: fotogalerie, USA, Atlantic City, koněDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější