nahoru

Chelsea Arts: Britský klub, který proslul svými divokými a skandálními večírky

pos5. srpna 2018 • 16:30
Chelsea Arts: Britský klub, který proslul svými divokými a skandálními večírky
foto: Pinterest

Chelsea Arts Club je soukromý londýnský klub pouze pro členy. Založen byl, jak název napovídá, v londýnské čtvrti Chelsea v roce 1891. V současné době má vice než 3800 členů, mezi kterými je velký počet spisovatelů, herců, hudebníků a dalších uměleckých tvůrců. V minulosti byl klub proslulý pořádáním divokých oslav konce roku.

Mezi lety 1908 a 1958 pořádal klub svoje silvestrovské oslavy ve slavné Royal Albert Hall. Plesy byly původně zamýšleny jako zdroj peněz na činnost klubu, ale také jako zdroj finančních prostředků pro různé umělecké aktivity.

Neřestná Paříž: Jedinečný pohled do čtvrti červených luceren kolem známého kabaretu…

V roce 1958 byly plesy v Royal Albert Hall zakázány. Důvodem zákazu byla jejich obscénnost, veřejná nahota a homosexualita. Večírky však neskončily, pouze se přesunuly do soukromých prostor klubu ve čtvrti Chelsea. Na divoké oslavy Chelsea Arts Clubu se podívejte do galerie:

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků
Prostituce, drogy, hazard: Opevněné město Kowloon nerespektovalo žádné zákony

posSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější