nahoru

Tyhle holky zabíjely: Sexbomby, které za války zdobily spojenecké bombardéry. Podívejte se

pos3. července 2018 • 16:30
Tyhle holky zabíjely: Sexbomby, které za války zdobily spojenecké bombardéry. Podívejte se
foto: Flickr

Vznik různých nápisů a kreseb, jež zdobily přídě vojenských letounů, se datuje již od první světové války, kdy byla poprvé letadla bojově nasazena. Z původních emblémů jednotek, u nichž letci sloužili, se v průběhu času vyvinulo svého druhu umění.

Po první světové válce byly v případě amerických bombardérů nastaveny poměrně přísné předpisy týkající se zdobení letounů. Po vstupu USA do bojů druhé světové války však bylo striktní dodržování těchto nařízení velmi uvolněné a od velení letectva často spíše ignorováno.

Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu

Kresby na přídích letadel pomáhaly v těžkých bojích udržet morálku osádek, nehledě na to, že malování se stalo pro těžce zkoušené letce i druhem odpočinku. Při každodenním nasazování životů bylo jakékoliv odreagování vítané a užitečné. Druhá světová válka se tak stala zlatým věkem tohoto umění.

Rusko před komunisty: Carská říše na unikátních barevných fotografiích

Následující snímky byly nalezeny ve fotoalbu patřícím zatím neznámému vojákovi, který nejspíše sloužil za druhé světové války v americké 99. peruti 9. bombardovací skupiny. Podívejte se:

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se
Život pod Ceaușescem: Unikátní fotky Rumunska pod vládou komunistického diktátora.…

posSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,790
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější