Opiová horečka: Vzácné a děsivé snímky lidí, kteří zcela propadli drogám v asijských doupatech | Reflex.cz
nahoru

Opiová horečka: Vzácné a děsivé snímky lidí, kteří zcela propadli drogám v asijských doupatech

pos10. května 2019 • 14:40
Opiová horečka: Vzácné a děsivé snímky lidí, kteří zcela propadli drogám v asijských doupatech
foto: Pinterest

Rozpadající se postele, na nichž s nepřítomným výrazem v očích leží muži i ženy, často s dýmkou plně napěchovanou drogou. Takový byl během opiové horečky běžný pohled na lidi, kteří byli častými návštěvníky opiových doupat. Následující snímky nabízejí vzácný pohled na konzumenty opia v Americe 19. století.

Opiová horečka do Spojených států přišla s první vlnou čínských přistěhovalců. Na lodích s sebou kromě běžného zboží začali obchodníci z Číny vozit i v Asii často pěstované a zpracovávané opium. Tato droga si v Novém světě brzo získala popularitu mezi lidmi ze všech společenských vrstev.

Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve …

První opiová doupata začala vznikat v čínské čtvrti v San Francisku ve čtyřicátých a padesátých letech 19. století. Na západní pobřeží Spojených států totiž mířila většina lodi připlouvajících z Asie.

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků

Opiová horečka vyvrcholila mezi lety 1880 a 1890 a do tohoto období se také datují první významné kroky, které měly vzrůstající konzumaci opia zastavit. Popularita drogy vyústila v řadu legislativních opatření a zákonů, jež by rostoucí oblibu opia zastavily. V roce 1909 tak bylo kouření nebo jakákoliv jiná konzumace této drogy v USA zakázány.

Jak vypadala typická opiová doupata v časech jejich největšího vzestupu, se podívejte do galerie:

Les Bains Douches: Staré pařížské lázně se staly obětí celebrit a dekadence 20. století
Otřesné fotky, jak se mění tvář drogově závislých žen

pos


Klíčová slova: USA, drogy, fotogalerie, opium, Čína


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější