Mladý Stephen Hawking: Téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika. Podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Mladý Stephen Hawking: Téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika. Podívejte se

pos15. března 2018 • 16:30
Mladý Stephen Hawking: Téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika. Podívejte se
foto: Pinterest

Ve středu 14. března zemřel jeden z nejuznávanějších vědců, britský teoretický fyzik Stephen Hawking. Za svůj život publikoval řadu odborníky oceňovaných teoretických prací. Přestože nikdy nedostal Nobelovu cenu, byl nejspíš i jedním z nejznámějších vědců. Své dětství strávil v univerzitním Oxfordu, odkud je i většina následujících fotografií.

Stephen Hawking se narodil 8. ledna 1942 Frankovi a Isobel Hawkingovým. Původním přáním otce, který se sám věnoval výzkumu tropických chorob, bylo, aby se lékařství věnoval i jeho syn. Mladého Hawkinga však spíše zajímala matematika, fyzika a chemie.

Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť

Stephen Hawking byl původně přijat na Oxfordskou univerzitu, kde dostal i stipendium, na škole však nebylo možné studovat matematiku, věnoval se tedy fyzice a stal se jedním z nejnadanějších studentů.

Nejvíce ze všech oborů si však přál studovat kosmologii. V roce 1962 úspěšně složil zkoušku na univerzitu v Cambridge. Jak vypadalo dětství a mládí slavného vědce, se podívejte v galerii:

Dospívající Sophia Lorenová: Málo známé snímky slavné herečky, když byla ještě teenager
Olga Schoberová slaví 75. narozeniny. Sexbomba z Prahy se dostala do Hollywoodu i na…
Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

posMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější