Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu | Reflex.cz
nahoru

Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu

pos21. listopadu 2018 • 14:30
Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu
foto: Pinterest

Území Hongkongu patří k nejhustěji zabydleným oblastem světa. Na malé rozloze zde žije přes 7 milionů lidí. Vzhledem k hornatému terénu již téměř není možné zástavbu rozšiřovat a nemovitosti v Hongkongu se tak řadí k jedněm z nejdražších na světě. Důsledkem trhu jsou tzv. „coffin cubicles“, které přibližně 200 tisíc lidí nazývá domovem.

„Coffin cubicles“ jsou skutečné miniaturní bytové jednotky, jejich rozloha nepřesahuje 12 metrů čtverečních. Výjimkou ale nejsou kumbály, kde obytná plocha činí pouhých pět čtverečních metrů. Do této malé plochy je vtěsnáno veškeré bytové vybavení a na jednom místě je ložnice, kuchyně, obývák, toaleta, koupelna i veškeré úložné prostory.

Život uvnitř nevěstince v Bangladéši? Peklo zachyceno na silných snímcích

Majitelé nemovitostí se často uchylují i k nelegálním praktikám, kdy v rozporu se zákonem větší byt přepaží a rozdělí na menší, a to nejen svislými příčkami. V původním bytě tak vznikne i jakési improvizované další patro. Výsledné kóje jsou tak malé, že se v nich nelze ani vzpřímeně postavit. OSN označila tyto domovy za urážku lidské důstojnosti.

Vzhledem k vysoké ceně nemovitostí v Hongkongu je i cena těchto „obytných rakví“ přehnaná. Průměrný nájem se pohybuje kolem 2000 hongkongských dolarů, což je zhruba 5 a půl tisíce korun.

Prostituce, drogy, hazard: Opevněné město Kowloon nerespektovalo žádné zákony

Fotograf Benny Lam, který ve své sérii s názvem Trapped tento způsob bydlení zdokumentoval, ho na svém Facebooku okomentoval slovy: „Vrátil jsem se z focení a plakal jsem.“ Na snímky se podívejte v naší fotogalerii:

Bída dětí z amerického Bronxu: Jaké to je vyrůstat mezi drogami a násilím v drsném New …
Zvrhle začarovaný kruh: Sexuální otrokyně z Vietnamu se i po osvobození navrátí k …

pos


Klíčová slova: fotogalerie, Hongkong, bydlení, chudinaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější