nahoru

Fotografka pořídila úchvatné snímky hor. Nikam nemusela, stačil Google Earth

1. září 2015 • 13:00
Fotografka pořídila úchvatné snímky hor. Nikam nemusela, stačil Google Earth
foto: Meike Nixdorf

Německá fotografka Meike Nixdorfová se může pochlubit kolekcí nádherných fotografií přírody, především horských scenérií. Fotky  jejího projektu "Your Earth Transforms” vypadají, že jejich pořízení dalo spoustu práce – vybrat správný záběr, správné světlo, navíc všechny jsou jakoby zachycené z letadla. Jenže Nixdorfové stačil jen počítač, dobré připojení a hlavně Google Earth.

Ať už jde o známá místa jako jsou Alpy, Himaláje či Kaskádové pohoří, nebo ta méně známá, která Nixdorfové jen připadala obrazově zajímavá -  vždy jde o výjimečný vizuální zážitek. Něco mezi starou pohlednicí a dokonalou filmovou kulisou. Vše přitom leží každému před očima v jeho počítači.

Nixdorfová zjistila, že ne všechny oblasti jsou v Google Earth zaznamenány stejně kvalitně. Přesto jí rozlišení satelitních snímků většinou umožnilo materiál použít a dále zpracovat. Úpravou barev či struktury povrchu pak vytvořila umělecké objekty, které jí umožnily – podobně jako malířům – ukázat svůj romantický pohled na svět.Diskuse ke článku