14 obrazů a kreseb Hitlera jde v Norimberku do dražby. Na jednom z nich je Praha! | Reflex.cz
nahoru

14 obrazů a kreseb Hitlera jde v Norimberku do dražby. Na jednom z nich je Praha!

ort13. června 2015 • 15:00
14 obrazů a kreseb Hitlera jde v Norimberku do dražby. Na jednom z nich je Praha!
foto: Auktionshaus Weidler

Celkem 14 akvarelů a kreseb, které jsou signované jménem „A.Hitler“ se 20. června objeví v aukci, kterou připravila (a zveřejnila v úterý na svých stránkách) společnost Auktionshaus Weidler z německého Norimberku. A na jednom z nich je i české hlavní město Praha.


Obraz se jmenuje „Praha v mlze“ a zdá se, že mohl byt nakreslený podle pohlednice, protože zda byl Hitler v té době v našem hlavním městě, není známo. Všechny jeho práce v aukci mají totiž pocházet z let 1904 až 1922.

Tento obraz bude prodáván společně s dalšími předměty a jeho vyvolávací cena je 20 tisíc euro. Jinak se základní ceny pohybují od tisíc do 45 tisíc euro.

Nejdražší je pak obraz zámku Neuschwanstein krále Ludvíka II. v Bavorsku. Zámek je dnes prvořadou turistickou atrakcí.

Hitler chtěl kdysi studovat na vídeňské Akademii výtvarných umění, ale nebyl přijat. Odborníci totiž považují jeho práce za velmi průměrné. Prodávají se jen kvůli známému jménu tohoto nacistického zločince.

ort

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější