nahoru

20 fotografií nejlépe placené modelky světa, krásné Gisele Bündchen, ta ukončila kariéru

Daniel Baret, ČTK 18. dubna 2015 • 11:00
20 fotografií nejlépe placené modelky světa, krásné Gisele Bündchen, ta ukončila kariéru
foto: internal

Slzy a ovace doprovázely tento týden v brazilském Sao Paulu loučení topmodelky Gisele Bündchen s kariérou. Čtyřiatřicetiletá Brazilka se naposledy prošla po molu ve městě, kde její kariéra před 20 lety začala. Bündchenová, která je matkou dvou dětí, se prý teď chce více věnovat rodině, ale zároveň nadále pracovat v módním průmyslu.

Bündchen zahájila a uzavřela přehlídku značky Colcci v rámci saopaulského týdne módy. Sál byl zcela zaplněný, v první řadě usedl její manžel, hvězda amerického fotbalu Tom Brady, její rodiče a sestry.

Po skončení přehlídky se na mole objevila skupina modelek v džínech a bílém tričku s portréty slavné kolegyně. Když se k nim Bündchen přidala, po chvíli úsměvů a pózování fotografům už podle AFP nedokázala zadržet slzy, zatímco od publika se jí dostalo ovací vestoje.

Bündchen, která má německý původ, objevila jedna modelingová agentura v roce 1994 v jejím rodném městě Horizontina na jihu Brazílie. V národní soutěži modelek pak skončila druhá a odstěhovala se do New Yorku, kde začala její kariéra. Když jí bylo kolem 20, stala se módní senzací. Její správně zaoblené křivky a zdravý vzhled znamenaly konec éry vychrtlých modelek, které na molech dominovaly léta předtím.

V roce 2014 si podle časopisu Forbes vydělala 47 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun) a osmým rokem po sobě tak byla nejlépe placenou modelkou světa. Bündchen předváděla pro známé značky jako Victoria's Secret, Chanel, Carolina Herrera, Valentino, Versace a Louis Vuitton. Nedávno podepsala kontrakt s americkým výrobcem sportovního oblečení Under Armour. V roce 2011 uvedla na trh vlastní kolekci spodního prádla Gisele Bündchen Intimates a nyní si prý hodlá otevřít vlastní obchody.

Daniel Baret, ČTK


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.