nahoru

Bondgirl s širokými boky a kroutivou chůzí: Italské krásce se producenti smáli, nakonec se dobře vdala

venu 14. listopadu 2020 • 16:00
Bondgirl s širokými boky a kroutivou chůzí: Italské krásce se producenti smáli, nakonec se dobře vdala
foto: Profimedia.cz

Mezi slavné bondgirls se díky filmu Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963 zařadila i italská herečka Daniela Biachi. Byla ale trochu jiná, než její kolegyně. Vyzařovala netypickou krásou a navíc měla velmi vyvinuté dámské přednosti - zejména boky, díky kterým se do povědomí zapsala svojí specifickou kroutivou chůzí.

Chtěla být světovou hereckou hvězdou. A málem se jí to povedlo, když dostala v roce 1963 šanci zahrát si po boku hollywoodského velikána Seanna Conneryho. Daniela Biachi se stala bondgirl ve filmu Srdečné pozdravy z Ruska i přes to, že téměř neuměla anglicky. Porazila na 200 dalších zájemkyň o roli a tvůrce zaujala svými ženskými proporci.

Málokdo si však všiml, že je v celém filmu Daniela zabírána hlavně od pasu nahoru. Bylo to právě kvůli jejím velmi širokým bokům a kroutivé chůzi, které se často stávaly zdrojem nemístných vtipů producentů filmu. Celé natáčení se ale neneslo jen v duchu srandiček. Když jednou vezl Danielu řidič na natáčení, stala se nehoda a krásná herečka skončila s podlitinami na obličeji. Natáčení se tak o několik týdnů muselo posunout.

Po natočení bondovky se Daniela objevila ještě v dalších filmech zejména se špionážní tématikou. Nakonec se po 10 letech u filmu svoji kariéru pověsila na hřebík. Provdala se totiž za italského magnáta, se kterým má jednoho syna a spokojeně si žije v Itálii.

 

venu
Diskuse ke článku