nahoru

Rikšou na šláftrunk

Adam Kolář3. července 2010 • 15:41
zápisník batůžkáře
zápisník batůžkáře
• foto: 
Adam Kolář

Předtím, než byl festival zahájen, bylo včera v centru celkem prázdno. Stanové městečko na tom nebylo jinak.

 

Využil jsem prázdnotu ulic k menší procházce a ochutnávce léčivých pramenů, která mě natolik znavila, že jsem se nechal svést festivalovou rikšou, která jezdí mezi Thermálem a Puppem zdarma. Připadal jsem si chvíli skoro jako papaláš, to když jsem se vezl po hlavní třídě v zástupu festivalových Audi… až na to, že jsem seděl v té rikše.

 

 

Když mě přepadl hlad, nastala nejsmutnější část dne – místní putiky rozjely trochu nekalý byznys a před své lokály rozmístily cedule, kde lákají na krásné ceny. Jenže kdo z nás si všimne miniaturního nápisu, že ceny neplatí v době festivalu a posláze má účet, jako by si nabouchal pupek v Puppu?

 

Jakmile padla na Vary tma, jakoby se s lidmi roztrhl pytel. Rázem se pomalu nedalo hnout. Otevřel se I proslulý stan kapitána Morgana, který praskal ve švech. Stavil jsem se tam na jeden šláftrunk a ke své radosti spatřil hojný počet batůžkářů, kteří tu slavili začátek festivalu s ostatními hosty. Takže i lehce předražený stan může být jedním z útočišť batůžkářů. Vstup je do něj zdarma a party tam vládne až do ranních hodin - ideální.

 

Po návratu do stanového městečka mi došlo, že festivalové linky autobusu na tom nakonec nejsou zas tak slavně, jak jsem včera básnil – jejich intervaly nedávají moc smysl. Na druhou stranu, buďme rádi, že jezdí.

 

Městečko se přes den stačilo rozrůst o další tucet stanů. To znamenalo, že v místní hospůdce se rozjela menší párty. Až na pár pod obraz ožralých obyvatel však bylo v městečku vcelku ticho a mohl jsem ulehnout. Dokonce I ovce už šly na kutě.

 

Vlastní cestu rikšou si můžete naplánovat na téhle mapě.

 

Sledujte také Festivalový blog Dariny Křivánkové a Fotoblog Jana Šibíka.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku