Až bude hlad, jezte ovce | Reflex.cz
nahoru

Až bude hlad, jezte ovce

Adam Kolář2. července 2010 • 16:23
Stanové městečko
Stanové městečko
• foto: 
Adam Kolář

Jen co jsem vystoupil z autobusu na karlovarské Tržnici, měl jsem co dělat, abych ono stanové městečko našel. Ne, že by tu nebyl dostatek porůznu rozmístěných mapiček, ale nějaká ta šipka by přece jen bodla.

 

Když jsem lokalizoval alespoň (jistě, nepřehlédnutelný) hotel Thermal, zjistil jsem, že festival je stále ještě ve finišující fázi před startem. V centru dění se toho zatím ještě moc nedělo; vydal jsem se tedy na zastávku provizorních autobusových linek F1, F2 a F3, které jedou od Thermalu až na stadion, kde se stanové městečko nachází. Objíždějí přitom své speciální festivalové trasy, takže cestou do stanu uvidíte i kus světa. Všechny jezdí do půl třetí ráno a jsou zcela gratis – to nám, batůžkářům, hraje skvěle do noty. Jediný zádrhel nastal, když jsem z autobusu vylezl na zastávce Stanové městečko a nemohl tam najít stanové městečko. Kolektivní prací jsme ho ale nakonec našli – batůžkáři holt musí držet pohromadě.

 

Ovce

 

Za adekvátních sedmdesát korun na noc jsem si mohl postavit stan, kde se mi na stadionu zachtělo. Využil jsem toho, že jsem dorazil mezi prvními, a zakempoval nad tribunami, pěkně ve stínu. V ceně „ubytování“ je tu zahrnuta i úschovna zavazadel a sprcha, obojí nonstop. V areálu městečka najdete i příjemnou hospůdku – a kdyby někomu zdejší bufet snad nesedl, po trávníku stadionu se pořád ještě prohání stádo ovcí…


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější