nahoru

Lekce od Juda Lawa: Provětrávání démonů

Darina Křivánková6. července 2010 • 13:43
„Dobrý večer, díky za pozvání. Jsem moc rád, že jsem mohl přijet," přečetl při poděkování lámanou češtinou z papírku, kde měl věty napsané.
„Dobrý večer, díky za pozvání. Jsem moc rád, že jsem mohl přijet," přečetl při poděkování lámanou češtinou z papírku, kde měl věty napsané.
• foto: 
Reuters

Nejen, že je krásný a talentovaný, ale navíc je ještě milý a sympatický. Je to vůbec ještě člověk? Možná je to nějaký samostatný živočišný druh.

 

Když jsem se ho ptala, co pro něj znamenala a jak ho poznamenala role Hamleta, kterého si loni s velkým úspěchem vystřihl na divadle, docela hluboce se zamyslel a pak začal vyprávět, jaké to je stát večer co večer tváří v tvář nejtěžší roli, jakou může herec dostat: „Najednou mi všechny ostatní role, které jsem kdy hrál, připadaly strašně jednoduché. Hamlet vám změní pohled na svět. Nehrajete tu roli, ta role hraje vás. Každopádně jsem rád žil devět měsíců v jeho kůži, každý večer jsem provětrával své démony.“

 

Teď si prý naordinoval delší období nicnedělání. Má to být taková příprava na náročný podzim: „V září začínám točit s Martinem Scorsesem Hugo Cabaret, pak přijde na řadu druhý Sherlock Holmes a pak budu točit se Stevenem Soderberghem thriller Contagion.“ Hugo Cabaret bude Scorsesebo první film určený dětskému publiku a bude ho točit ve 3D. „Nejsem žádný velký fanoušek 3D filmů, připadá mi to jako takový trik, jak přitáhnout do kina víc lidí, je to móda, navíc jsem ještě nenarazil na 3D brýle, které by byly alespoň trochu pohodlné, prostě nemám 3D rád. Ale když ho používá i takový milovník a znalec filmové klasiky jako je Martin Scorsese, asi to ještě přehodnotím.“

 

Dnes večer uvede Jude Law v Karlových Varech film Talentovaný pan Ripley - vybral si ho prý proto, že pro něj byl zlomový. Poprvé se tu sešel se svým oblíbeným režisérem Anthonym Minghellou. „Byl to nesmírně inspirativní umělec a skvělý přítel,“ poznamenal herec na adresu předčasně zesnulého režiséra a dodal, že si tehdy poprvé uvědomil, jak velká pozornost se na něj upírá. A to ještě netušil, jak moc se na něj teď upře pozornost v Karlových Varech.

 

Sledujte také Fotoblog Jana Šibíka a Zápisník batůžkáře.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku