nahoru

Z mailu JXD: Brněnský taxikář převlečený za nácka

Jiří X. Doležal 6. června 2013 • 16:24
Z mailu JXD: Brněnský taxikář převlečený za nácka
foto: archiv

V Reflexu, který dnes přišel na pulty trafik, je můj článek o brněnských vydavatelích projevů Adolfa Hitlera. Ještě než článek vyšel, přišel mi mail, který celou causu vydání Hitlerůvých žvástů staví do jiného světla.

 

Připravil jsem článek o brněnských taxikářích z firmy Rychlá rota, co v sobě objevili árijského ducha a vydali Dolfiho projevy. Celý článek má silně tragikomickou notu - holt Landsmančaft přichází z Brna, a výsledky II. světové války zpochybňují taxikáři od Dornychu až po Pisoárky.

Ještě než článek vyšel, přišel mi mail tohoto znění: „Při archivaci našich starších reklamních materiálů jsem narazil na jednu fotografii, kterou jsme chtěli použít na plánovanou marketingovou kampaň. Jsem na ní vyobrazen s AH. Nakonec jsme však od jejího použítí upustili v doměnce, že už by to bylo asi "fakt moc". Možná by se Vám ale hodila k oživení chystaného článku... S pozdravem Pavel Kamas“ Pan Kamas je ten hlavní vydavatel. A obrázek, co mi poslal, vypadá takto:

PK und vudce PK und vudceFoto archiv

A tak mě napadá: Neukřivdil jsem těm brněnským taxikářům? Není moje interpretace, že je jim nacismus sympatický, zavádějící? Není to spíš o tom, že panu Kamasovi dělá převlíkání do uniformiček s hákovými křížečky dobře mezi nožičkama? 

 Klíčová slova: rxrx, jirixdolezalDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.