nahoru

Dopisy redakci: Skoro vše už je šité v Asii, a to mám jako chodit nahý?

REDAKCE8. května 2013 • 06:00
dopis
dopis
• foto: 
profimedia.cz

Pravidelná dávka milých slov od srdce.

JIŘÍ X. DOLEŽAL: V Bangladéši zabíjeli i Češi

Perfektní, takže namísto toho, aby umřelo šest stovek lidí při zhroucení špatně postavené budovy, umře těch šest stovek lidí (společně s mnoha tisíci dalších) hlady, protože nedostane ani takhle mizernou práci. Geniální, pane Doležale, vskutku geniální!

Petr Griffon Žák

 

Osobně se sice snažím vybírat přednostně zboží, které je české, ale bohužel drtivá většina i těch nejlepších značek pochází z JV Asie. A jinak ty nedůstojné podmínky nejsou jen v Asii, ale i ve vyspělejších zemích, kde také v pracovním procesu umírají lidé. Je tudíž ujeté vinit spotřebitele za to, co povolí místní úřady či vznikne na černo... JXD věčně nadává na sluníčkové lidi a teď se k nim přitom naopak přidal...

Honza Halfwayshorn Beneš

 

Dobrý den, pane doktore! Vynikající postřeh, bohužel "osvěta", jak  získává levně zboží v III. světě je nulová..... Máte krásný prostor pro nutné reportáže! Vzhůru na Dhaku!  Benetton, ale i sympatická IKEA by nedopadla lépe, atd. atd. Jel bych s Vámi. Ozvěte se. Shalom!

Karel Gleisner

 

Skoro vše už je šité v Asi, a to mám jako chodit nahý?!?

Radan Matějka

 

Vinu na tom mají všichni, kteří jsou v tom článku uvedeni. Celej tenhle systém, ve kterém žijeme… Pan Doležal má stoprocentní pravdu. Nestačím se divit těm alibistickým negativním komentářům.

Zuzana Staňková

 

MARKÉTA LUKÁŠKOVÁ: Všichni milují Třicet případů majora Zemana, to je skvělá zpráva!

Dobrý den, po přečtení článku od M. Lukáškové Všichni milují Třicet případů majora Zemana; jsem neodolala a vyjádřím se k tomu. Tato dáma již asi hodně zažila a mnoho práce nadělala. Z článku jsem pochopila, že se již těší až ji zemřou prarodiče. Já se pomalu budu mezi tyto ročníky počítat ale musím na svou obhajobu napsat, že v KSČ já a ani nikdo z rodiny nebyl/chtěla bych znát pravdu o rodině této dámy/ a v době když běžel tento seriál nebylo na co jiného koukat, přesto si nepřipadám zkaženě, dokonce musím říct, že některé díly byly dost dobré. Jinak když se to někomu líbí ať se kouká s tím se nedá nic dělat ale co se Vám líbí na Amerických filmech z kterých mi jde mráz po zádech, připadají Vám lepší. A něco na konec, již jsem zažila příkazy jak mám myslet a znovu si tak připadám.

Hana Navrátilová

 

Kde bere nejakej podřadnej pisálek právo na to,aby mě říkal na co koukat? Co je dobrý a co špatný? Na sračky typu kriminálka Miami Ulice Zahrada atd.se koukat nedá.Zeman má hlavu a patu. Můj pohled: přestaňte kupovat Reflex, a tenhle trouba, co to sepsal, poletí na hodinu. Pak budeš rád, že tě zaměstnaj v Rudým právu.Ubožáku.

Jiří Segert

 

 

Kateřina Kadlecová: Ženy, vpřed! O knize, která burcuje ženy, aby budovaly kariéru i v roli matky

V nedávném Reflexu jsem zajásala, že jste v článku Ženy, vpřed! konečně téma emancipace svěřili někomu jinému než JXD. Jeho minulé články na témata koketující s feminismem byly čím dále více zaujaté a nepodložené. Autor využíval jazyka a emocí k prosazení svého pohledu, příliš nereflektoval ostatní, co k tomu měli co říct. Bývaly nevyvážené. Kateřina Kadlecová sice taky dává najevo své přesvědčení, ale v samém článku je poměrně kritická a dává prostor jiným mluvčím, především pak v následných rozhovorech.


Miloš Kozumplík: Češi mění životní hodnoty. Počet interrupcí klesl na historické minimum

V dnešním vydání jste se opět pustili do kontroverzního tzv. ženského tématu potratů. Pan Kozumplík nicméně předkládá pouze argumenty proti potratům, neposkytuje žádný údaj ani nedává žádný prostor pro-choice táboru. Myslím, že je to škoda. Tvrdí, že se lidé mohou v dnešní době rozhodnout sami, svobodně a informovaně. K objektivnímu pohledu na věc jim ale vůbec nepomáhá.

Neuvědomuji si, jestli se alespoň v běžných článcích o politice snažíte prezentovat obsah z větší šíře, ale v tématech genderových se vám to moc nedaří. Jsem vděčná, že se do nich pouštíte, ale mrzí mě, že za tím nestojí víc práce a snahy opravdu informovat.

Katka Kastnerová.

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku