nahoru

Dopisy redakci: Můžu nechat syna v 15 letech kouřit marihuanu?

REDAKCE 2. května 2013 • 06:00
dopis
dopis
• foto: 
profimedia.cz

Další várka milých i méně milých slov.

Doktor Doležal radí

Chtěla bych se vás zeptat jaký máte názor na kouření marihuany u dětí. Můj 15ti letý syn začal kouřit marihuanu,kupuje si jí ale přišel s tím že si jí chce vypěstovat na balkóně. Marihuanu kouří cca 1-3krát týdně (pátek,sobota,neděle),kouří jí s kamarádem. Četla jsem na internetu, že marihuana může u mladých lidí vyvolávat psychózu,ale prý jen u lidí kteří k tomu mají předpoklady. U nás v rodině
nikdo psychickými chorobami netrpí. Mám synovi povolit pěstovat? Nebo mu to mám zakázat a navštívit nějaké centrum?

Klára

Pěstování mu neublíží, ale tak do 18 - 20 let by neměl kouřit víc jak 1x - 2x měsíčně, jinak zblbne. JXD.

 

Jiří X. Doležal: Když je gay opravdový chlap

Hrozně rád bych vám poděkoval za váš článek, udělal jste mi jím velkou radost. Já sám jsem si ani ne před půl rokem přiznal, že jsem gay. Spustil se šílený tok změn. Člověk začne o mnoha věcech uvažovat jinak. Úplně nejhorší je boj s předsudky, proto je potřeba více takových článků.

Josef Kukla

Je to opět skvělý článek.A napadá mě otázka,že by někdo v Reflexu prozřel?Jsem ráda,že se sem můžu vrátit a zase číst kvalitní články :-) .Jinak si myslím,že lidem obecně vadí jen to, co je usurpuje a omezuje.A gayové to určitě nejsou.

Zdena Bubnová

 

Kateřina Kadlecová: Ženy, vpřed!

Kromě odpudivé obálky mě v posledním čísle Reflexu zaujal článek o úspěšných ženách. Měl bych pro autorku překvapení: ženy berou v průměru méně peněz, protože v průměru pracují méně hodin. Šok, že? Ve státní správě se pak platy řídí tabulkami a případné osobní ohodnocení je v pravomoci zaměstnavatele. Píši to proto, že neměnnost čtyři nebo pěti odrhovaček, jež už dvacet let slýcháme od feministek, nesvědčí zrovna o závratném IQ. Bohužel je přejímají i manažerky v anketě - v souvislosti s textem jedné z nich například nevím, proč bych měl jako muž podporovat ideje, podle nichž bude "21. století stoletím žen". (Muži budou kde?) Autorka, paní Kadlecová, naštěstí k tomu všemu zjevně zaujímá i jistý odstup "rozumné Evropanky", jak vidno ze zmínek o skvělých výstupech Gender Studies a podobných organizací.

Alan Beguivin

 

Petr Holec: Vyražte na farmářské trhy! A pochutnejte si na polské klobáse

Celý to je nepodložené, jen domněnky pana redaktora, kovbojka,kterou si vysnil!. A je hnus pořád útočit na Polsko! Nevím jestli je horší brát prachy za dobrá a velká kuřata, která nejsou polámaná jako v marketech, než brát prachy za takový ubohý,ničím nepodložený článek.

Tomáš Běhal

Ne každý má žaludek na to, aby lezl do prdele těm modrým zlodějům, jako vy. Za komoušů se takovým lidem říkalo prospěcháři a vy jste zářným příkladem takového bezpáteřního člověka. Sedíte u PC a očerňujete lidi, kteří se hodně nadřou aby se slušně uživili. Vymyslíte pár hovadin, kterými se zalíbíte mocipánům, shrábnete tučnou odměnu a vesele pokračujete v tom svém hnití. Dal bych vám vidle do ruky a hybaj kydat hnůj, ale ten opravdový, ne ten , který používáte ve svých článcích. Ony by vás ty bejkárny brzy přešly.

Petr Pundr

Je to pravda, škoda těch poctivých farmářů na jejichž účet se tohle děje. Kdo chce zaručeně české (ale to neznamená vždy nejlepší) potraviny musí ke zdroji a nespoléhat na překupníky (opět omluva těm poctivým co to pěstují a dovážejí sami)

Honza Vytiska

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku