nahoru

Dopisy redakci: Fascinují Jiřího X. Doležala muslimské penisy?

REDAKCE 23. dubna 2013 • 06:00
Dopisy
Dopisy
• foto: 
Marek Douša

Redaktoři Reflexu jsou v kolektivu a na veřejnosti oblíbení. A čtenáři jim to dávají znát.


Série článků proti islámu a islamistům z pera čerstvého marihuaslima (rozuměj: vyznavače marihuanového náboženství) Jiřího X. Doležala povzbudila Tomáše Schejbala. Zaslal Jirkovi velmi intimní dotazník.


Měl bych několik otázek a byl bych rád, kdybyste nebyl jako vaši údajní trollové a odpověděl.

 

1. Co Vás nejvíce fascinuje na islámské kultuře a zejména na muslimech?

2. Jsou to jejich penisy?

3. Jaký máte důvod ať už ke konstrukci své pověsti "děvkaře" nebo k

skutečnému sběru?

4. Je to snaha vytěsnit exponovanou maskulinitou své latentně

homosexuální sklony?

5. Co děláte, kdy píšete své články o muslimech?

6. Je to masturbace?

Díky za pravdivou odpověď.

 

 

Američan v Praze Steve Fisher je jedním z nejpozitivnějších lidí v redakci Reflexu. A čtenáří to vědí a cítí.


I DELFÍN ROZUMÍ MENTALITĚ ČECHŮ VÍCE NEŽ STEVE FISHER - takovýto titulek by byl nejen urážlivý, nýbrž i zcela nepravdivý. Dovolil jsem si jej použít v kontextu s Vaším článkem v Reflexu č.16 jen proto, abych zvýšil šanci, že si můj e-mail otevřete. Ve skutečnosti si myslím totiž pravý opak. Prožití části života na druhé straně oceánu Vám dává nezbytný nadhled, kterým ne každému z nás Středoevropanů je vlastní. Samotný fakt odlišného rodiště ale ještě vůbec nic nezaručuje. Musí být okořeněn notnou dávkou zkušeností, sebeironie a v neposlední řadě i talentu. Všeho se Vám dostává měrou vrchovatou. A proto prosím. Pište častěji!

Jiří Gono

 

Váš článek "Důležité sdělení pro zaměstnance" prostě neměl chybu!!!!!!! Jak to děláte, že píšete věci, které v podstatě ví každý, ale píšete to velice čtivě? A hlavně, v tomto případě, píšete vtipně o věci, která je ve skutečnosti smutná. Za což Vám patří velký dík.

 

Jinak, všiml jsem si určité věci, a to v souvislosti s genderovou vyvážeností v anglických textech. Je hezké, že v USA se již důsledně píše "flight-attendant" (he/she) namísto ženského "stewardess", naopak "chairperson" (he/she) namísto mužského "chairman" a podobně. Roztomilé jsou texty typu "jak hrát poker", kde zřejmě pro úsporu místa už ani nepíšou "player A raises his/her stake", ale pouze "player A raises her stake", přestože poker hrají z 99% muži. Prostě každý má "her stake" a hotovo. Avšak ptejme se: jak to, že všude přetrvává sexistický jazykový nešvar "bullshit"? Správně je samozřejmě v 50% "cowshit". Nenechme stranou ani minoritu v podobě vykleštěných býků, kteří mají právo být poměrně zastoupeni slovem "oxshit". Stejně tak by Wall Street měla nahradit nekorektní pojem "a bull market" pojmem "a bull/cow/ox market", nebo snad stručněji "cattle market", což by burziány jistě potěšilo.

 

Jelikož nejsem v anglickém jazyce až tak zběhlý, nevím, zda by se našly ještě další subjekty, kromě literátů a burziánů, ze kterých by americké feministky mohly vyrazit příslušné odškodné. Napadli mě už jen výrobci automatů na házení šipkami, s jejich trapným označováním středu terče (BULL´S-EYE). Při troše velkorysého výkladu by snad bylo možné podojit - myslím tedy jen finančně - každého, kdo vydává BULLETIN, což je nepochybně odvozeno ze stejného slovního základu. Také kdejaký americký střelec bude tvrdošíjně tvrdit, že používá BULLETS. Ale do majitelů střelných zbraní - kteří jsou dobře organizováni - bych se radši moc nestrefoval. Věřím každopádně, vážený pane Fishere, že se zasadíte svojí autoritou u svých krajanů o brzké prosazení příslušných změn.

 

Váš čtenář z Plzně

 

Co se našich „haters“ týče, většina z nich je kreativní až do šíře svého facebookového statusu. Na delší a komplikovanější úvahy jim zřejmě nezbývá čas.


Článek „Když buřt není špekáček“, který kritizuje složení oblíbených uzenin:

Autor článku mě vlastně taky "ojebal". Stvořil vlastní buřtík (nebo špekáček?) tím, že pouze přepsal díly Pekla na talíři a jeho vlastní invenci jsem stejně obtížně hledala jako on maso v Gothaji. Má Reflex nějaké normy na "(ne)ojebávání" čtenářů? Pokud ano, ráda bych se je dozvěděla.

Lenka

 

Rozhovor s Cyrilem Höschlem: „Nejsme Němci a to je dobře“

Vy se z toho Masarykovského slovansko-nacionálního socialismu a husitským nádechem nikdy nevyhrabete. Pokračujte dále do Ruska!

Radek Ryšánek

 

Velká jarní cyklojízda: tentokrát palec nahoru

Kdyby se všechny prachy na cyklostezky a cyklolobby daly na dobudování okruhů, bylo by nám všem líp a nikdo by nemusel řešit nějaké cyklojízdy.Motoristé navíc nejezdí pro zábavu, ale z nutnosti. A představa cykloaktivistů, že bude nějáká významá část lidí jezdit v Praze (nebo spíš skrze Prahu) na kole místo autem je prostě směšná, což dokládají i oficiální statistiky cykloaktivistů.

Ondřej Veselský

 

Proč pořád nadáváme za polské blafy Polákům

Lidi u nás věčně nadávají, ale pokaždé je před těmi řetězci plné parkoviště. Víkendový výlet řeší většina Čechů šmejděním mezi slevama. Když ty šmejdy chtějí žrát a nevadí jim to, tak ať si aspoň nestěžují. Že mají pak různé zdravotní problémy, no holt za blbost se platí v každé době.

Jaromír Hrabčák

 

 

 

 

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.