nahoru

Andrej Babiš: Poslali jsme chléb, pošleme i párky

Andrej Babiš1. srpna 2012 • 14:00
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
Radek Kalhous / MF Dnes / Profimedia.cz

Vážená redakce Reflexu, dovolte nám zareagovat na článek nazvaný "Upřednostňujeme prý kvalitu. Tak proč nakupujeme to nejhorší?", který vyšel jako komentář pana redaktora Petra Holce na stránkách Reflex.cz. Pan redaktor se zamyslel nad tím, zda čeští spotřebitelé kupují skutečně kvalitu, když v průzkumech tvrdí, že se při nákupech rozhodují podle kvality.

 

Český spotřebitel podle pana Holce zřejmě v průzkumech lže, jinak by prý nekupoval nekvalitní potraviny a nenosil by neznačkové oblečení. Jak již je u týdeníku Reflex a jeho sesterského deníku Blesk zvykem, je i v komentáři pana Holce obviňován z výroby oněch nekvalitních potravin (konkrétně pečiva a uzenin) Andrej Babiš: "...zeptejte se třeba zachránce české politiky Andreje Babiše, jakou kvalitu sype do svého chleba či vídeňských párků z Kostelce nad Černými lesy. Soudě podle nynějšího složení se jeho párky už velmi brzy obejdou úplně bez masa."

 

O "nekvalitě" našeho chlebu Penam psal týdeník už v květnu. Zvali jsme redakci, aby se její zástupce přišel podívat do provozu pekárny, aby zjistil, z čeho a jak se náš chléb vyrábí. Nikdo nepřišel. Dodali jsme tedy Reflexu bednu chleba Penam, který naposledy v červnu od Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů ČR získal dvě ocenění: Chléb vynikající kvality a Řemeslný chléb vynikající kvality. Nikdo z Reflexu si na námi dodané pečivo nestěžoval...

 

Nu což. Chléb byl redakcí zřejmě již zkonzumován, tudíž je potřeba zkusit, jak Babiš zareaguje na kritiku kosteleckého párku. Do redakce tedy posíláme i vzorky našich výrobků z Kosteleckých uzenin. V žádném případě ale nepůjde o uzeniny z Kostelce nad Černými lesy (jak uvádí pan Holec). Kostelecké uzeniny se vyrábějí zcela v jiném Kostelci (pro případnou návštěvu provozu hledejte Kostelec nedaleko Jihlavy).

 

Ano, každý se občas splete, i když redaktorům "kvalitního" časopisu, kteří mají takový přehled o výrobě potravin, by se to zase tak často stávat nemělo.

 

S pozdravem a upozorněním, že společnosti "zachránce české politiky" vyrábějí také mléko a mléčné výrobky, které Reflex ještě nekritizoval,

Andrej Babiš

 

Andrej Babiš


Klíčová slova: rxrx, andrejbabis, reakceDiskuse ke článku