nahoru

Reakce: Řepka není sám, kdo má blikance

Mgr. Pavel Poklop30. července 2010 • 14:42
Řepka si vyslechl napomenutí od rozhodčího.
Řepka si vyslechl napomenutí od rozhodčího.
• foto: 
Pavel Mazáč (Sport)

Po přečtení článku Viliama Bucherta "Fotbalista Řepka je hlupák, Sparta by ho měla vyhodit" musím reagovat (nedělám tak vůči některým novinářům poprvé a účastnit se chorých diskuzí na webech nemá cenu). Předem se prohlašuji za fanouška AC Sparty Praha. Což je patrné i z mého emailu… Jinak, aniž bych chtěl jakkoli zvyšovat svou vážnost, přiznávám se, že jsem vysokoškolsky vzdělaný člověk, s IQ , jež opravdu není na úrovni primitiva…

 

Od sobotního plivance Tomáše Řepky probíhá opětně mediální hon. Opětně jak TV, internetové i tištěná média a rádia hovoří pořád o jednom a tom samém… Řepka, Řepka, Řepka…

 

Na jednu stranu Vás jako média chápu... Komerce, finanční zisk a snaha co nejvíce zaujmout, možná až šokovat případné čtenáře, Vás žene k řešení jakýchkoli maličkostí. Deník Sport, jež se stal jen sprostým bulvárem (ne nadarmo má stejného majitele jako Blesk a dokonce i Reflexu), je dlouhodobě znám tím, že je vůči Spartě zaujatý a naopak mírně přeje
Slavii. To píši, věřte mi, s úplně chladnou hlavou (vše dle jednotlivých tendenčních článků).

 

Reflex se pustil do této štvanice taktéž… OK, Tomáš Řepka udělal, od r. 2006, kdy přestoupil zpět do Sparty (celkově 192 ligových zápasů a osm branek za Spartu) několik neoddiskutovatelných zkratů, které poškodily především jeho samého, potažmo i Spartu. Vždy byl mediálně propírán, kydáno na něho tolik sprosťáren… Pokaždé, kdy měl velkoexces (v Teplicích vržení do kameramana, sprosté řvaní na trenéra Večeřu, ukazování prostředníčku na sprosté diváky, vhozený balon do obličeje provokatérovi Bestovi, bránění své manželky před bandou opilců a plivnutí na, zákeřně

předtím faulujícího, Volešáka), jednalo se o nesportovní chování soupeře, sprosté chování diváků, nespravedlivého rozhodování rozhodčím, popř. urážení cizími lidmi. Do tohoto výčtu bych měl ještě zahrnout asi zcela nechutnou media-masáž tykající se jeho jakéhokoli vztahu k modelce V. Erbové.

 

Samozřejmě lehce namítnete. Za ty peníze se má chovat. To že se lidé kolem něho chovají, jak chovají, měl by se stejně chovat a neměl by to či ono udělat. Media a weboví diskutéři, kteří si většinou jen léčí svoje mindráky, udělali z Tomáše „sprosté hovado“, jež se neumí chovat. Není pořádně zmiňována jeho charita, pořádání sportovních – fotbalových kempů apod.

 

Který český fotbalista ze svého vynakládá poměrně velké částky na charitu a volnočasové aktivity mládeže? Který? A to ještě bez snahy to medializovat jako např. občas hráči Slávie?

 

Co je komu do toho, jaký má vztah s modelkou? I kdyby podváděl svou manželku, tak je to jen a jen věc jeho a jeho ženy! Já vlastně zapomněl, Tomáš Řepka je jediný muž v České republice, který je případně nevěrný!!! Výsměch!!!

 

Zapomněl jsem, že za každým ligovým fotbalistou slídí novináři, ve dne v noci, a fotí jej na jakémkoli místě…

 

Zapomněl jsem! Žádný fotbalista při fotbale nezařval sprostě, žádný fotbalista nehraje tvrdě (Řepka nikdy nefauloval zákeřně! > takových jsou desítky > a psalo se o nich celý týden? Nikoli, bylo by to nezáživné, nevzbuzovalo by to tolik emocí, pořádně by to nikoho nebavilo, média by neměla sledovanost popř. prodej výtisků). Zapomněl jsem, nikdy žádný
sportovec neměl ten vámi citovaný tzv. blikanec… Já hrál v dorostu i 1. ligu v basketbale… a věřte mi, že to bylo na každotýdenním pořádku, ale holt novináři tam nebyli… Proč asi?

 

Výsměch!

 

Rozhodčí v Teplicích? Řídil utkání správně? Do nebe volající nespravedlivost, jež hrubým způsobem ovlivnila utkání! Na kterého hráče cíleně řve půlku zápasu kotel domácích: „Sparta, Sparta buzerantu parta“, popř. „Řepka je č***k“? Zamindrákovaný jedinci vlastně řvou na každého a to půlku zápasu, já zapomněl!

 

O charakterových kvalitách pana Besty, jež byl vyhozen z Brna i ze Slávie, snad psát ani nemusím. Jen to, že ten to s balonem zahrál tak, že by se hodil do Národního divadla v Praze!

 

A posledně jmenovaný Volešák? Zaprvé, přejít ze Sparty do Slavie? Tak to je něco, co v životě nepochopím (i když to v 118 leté historii se stalo asi 30x). Za druhé, nikdo neví, co celý zápas pořvával na Tomáše. Za třetí, neoddiskutovatelně a zcela podle fauloval zezadu šlapákem Tomáše. Takhle se chová rovný chlap (předtím jiný jeho spoluhráč zákeřně zranil Vacka!)? Výsměch!

 

No a ta červená karta v rámci Superpoháru s Plzní? Když už i trenér hostů řekne, že ta červená byla fraška, tak co dodat? Nebude to náhodou tím, že ta červená padla právě jenom kvůli tomu, že to byl Řepka? Jako Řepka, tak i rozhodčí je jen člověk a tak se mu v té chvíli v hlavě přemele... „já mu dám žlutou a média zas celý týden budou psát, že jsem ho měl vyloučit, protože on je přeci hovado“. „Budou mě kritizovat, že se ho bojím, tak ho radši vyloučím“. No a když se pak člověk koukl na Mistrovství světa ve fotbale, tak metr rozhodčích byl někde jinde, nemyslíte?

 

Uznávám, že díky červené s Brnem s největší pravděpodobností Sparta přišla o titul. Uznejte, že Řepka zas udělal titul minulou sezonu, když dal gól Teplicím. A především, uznejte, že na českém trávníku neběhá lepší stoper! Lepší prostě neexistuje! A když Sparta hraje právě bez Tomáše, tak hoří v obraně zcela neskonale…

 

Je to kontroverzní osobnost, je konfliktní člověk, na hřišti nezná bratra, protože jako jeden z mála opravdových Sparťanů chce neustále vítězit, je kritický, chce si vzbudit respekt a svou auru tvrdého hráče si de facto dělá sám (na druhou stranu na kterého fotbalistu se ptá tolik novinářů, zda-li se ho ten či onen útočník či záložník soupeře nebojí? Na Řepku desítky!).

 

Místo toho, abyste psali o tom, že Sparta od radikálního řezu v prosinci 2008 sehrála 48 ligových utkání, ve kterých prohrála pouze 2x (ve Zlíně a Hradci Králové, i když drtivá většina soupeřů jen brání na vlastní polovině), že v evropských pohárech sehrála poměrně slušné zápasy (v poměru stáří hráčů a získaných bodů > nejlepší český klub), že výrazně do svého týmu zařazuje své odchovance, jež jsou poslední 2-3 sezóny prokazatelně nejlepší v celé ČR, místo toho, aby se pořád psaly nehoráznosti, že Sparta byla komunisty protěžovaný klub (Slavii Praha vůbec nefandil masový vrah – ministr Alexej Čepička, ve všech ligových klubech museli být pohlaváři, jež s režimem spolupracovali, popř. dodnes některé kluby nenesou budovatelské názvy z r. 1953 > Baník, určitě byla Sparta protěžována jako vojenské či policejní kluby, popř. neexistovaly desítky obětí první či druhé světové války z řad Sparty a neexistovaly desítky emigrantů z řad Sparťanů?), výsměch!

 

Vybíráte si eklekticky jen, co se Vám hodí… „Slavie bude hegemon, tak jako Sparta před 20 lety“ (skutečnost je taková, že Slavia byla ráda po dvou náhodných sezónách za střed tabulky), „sparťanští fanoušci jsou banda zvířat“ (neřekne se, že pár individuí se chová jako hovada a nikoli desítky tisíc slušných lidí, navíc fanoušci Baníku, Brna, Slavie, Bohemians a Olomouce jsou svatoušci, já zapomněl), „Řepka je hlupák“ apod. Uznejte!

 

Dokud Sparta byla lídrem, válcovala kde koho v domácí lize, byla důstojným soupeřem zahraničních klubů, stala se zásobárnou reprezentace, později přestupnou stanicí pro skvělé zahraniční kluby, v nichž naši fotbalisté dorostli a následně vše v české reprezentaci (od roku 1996 do roku 2006) prodali… Od té doby existuje reprezentační krize… A jen tak mimochodem, pokud se podíváte na datumy těch pseudokauz, popř. nesportovních chováních, Tomáše Řepky vidíte, že to jsou dva termíny! Především v polovině až poslední čtvrtině jarní sezony a na začátku podzimní sezony. Je to náhoda?

Nebudu se chovat jako člověk trpící stihomamem… určitě se nejedná o cílenou kampaň, která má za cíl narušit klima v týmu Sparty, jemuž jde o výrazné finanční zisky či významné sportovní vítězství… Určitě to je náhoda, já vím…

 

Média, i přes jeho skutečné nepřístojnosti, z Tomáše udělala de facto psance a čekají na jeho sebemenší chybu – zákrok, slovní výrok či jakoukoli příhodu z jeho soukromého života… Je to ubohé a podlé… ale to už je přeci normální obrázek dnešní doby!


Mgr. Pavel Poklop

Mgr. Pavel Poklop


Diskuse ke článku