nahoru

Už je to 20 let 21 - 2010

27. května 2010 • 06:00
RX obalka
RX obalka
• foto: 
Marek Douša

Vážený pane šéfredaktore,

do novin ani časopisů nepíši, anket se nezúčastňuji, nicméně vzhledem k dvacátým narozeninám Reflexu mi dovolte Vám osobně, jakož i všem Vašim současným i bývalým kolegům poděkovat za skvělou práci a hodně informací, myšlenek i zábavy.

 

Reflex čtu od prvního čísla, při pobytu v zahraničí jsem ho četl přes web a po návratu jsem se stal předplatitelem. Je to jediný časopis, který čtu, a zdá se mi téměř neuvěřitelné, že už je to 20 let. Všichni trochu stárneme. :-)

 

Pokud mohu vyzdvihnout něco, co mi Reflex nejvíce dal, pak je to zájem o novodobé české dějiny v evropském a světovém kontextu. Ze socialistického školství jsem si bohužel odnesl odpor k dějepisu a literatuře. Vám se povedlo, že jsem se dozvěděl spoustu zajímavých událostí z našich dějin a zároveň pochopil důležitost poznání vlastních dějin pro budoucnost národa. S tím také souvisí příběhy obyčejných lidí, jak procházeli různými režimy, různými stadii našich dějin, které jste uveřejňovali před lety. Ty byly nesmírně zajímavé a člověk si uvědomil, že ten luxus, v němž nyní žijeme, nemusí trvat napořád.

 

Vůbec bych navrhoval uveřejňovat více příběhů/rozhovorů s lidmi, kteří něco prožili, dokázali nebo již mají svůj názor. Připadá mi to mnohem zajímavější než rozhovory s tzv. celebritami, herci, zpěváky apod. (neberte a priori, např. poslední rozhovory s K. Gottem nebo V. Dykem byly skvělé).

Pokud bych mohl něco vytknout, tak snad jen — nepřehánějte to s atraktivitou přední strany. Chápu, že např. nahé ženské tělo a slovo porno asi pomůže zvýšit prodejnost, na druhou stranu od toho by mohlo mít nakladatelství Ringier jiné tituly. Třeba jen kvůli dětem Vašich věrných čtenářů.

 

Hodně štěstí a vydržte do dalších 20 let!

 

Petr ŠebelaDiskuse ke článku