nahoru

Nepatřím k pravidelným čtenářům Reflexu... 18 - 2010

Reflex.cz 13. května 2010 • 15:50
Martin Pecina dorazí na chat do redakce Blesk.cz
Martin Pecina dorazí na chat do redakce Blesk.cz
• foto: 
ČTK

Nepatřím k pravidelným čtenářům Reflexu, možná proto mě Vámi vedený rozhovor s kandidátem za ČSSD M. Pecinou docela udivil. Ten článek se jistě líbil pravicově zaměřeným čtenářům, k nimž já tedy vůbec nepatřím ...

... Z článku je jasně patrné, jak se Vám oškliví jednání policie na mítincích, když se snaží identifikovat mladé lidi, kteří vyjadřují svůj názor proti ČSSD. A Vy jim svými otázkami jdete přímo na ruku. Policejní zákrok nazýváte excesem, volby z listopadu jsou pro Vás stejné jako tyhle v květnu (proto je pro Vás Pecina lhář), vzpomínáte na CzechTek a srovnáváte ho se situací v Pardubicích. To jste mě docela pobavil. Osobně s brutalitou zákroku na CzechTeku nesouhlasím.

Další Vaše otázky, to je učiněná matra pravice, kterou oblbují občany: svržení Topolánkovy vlády pro Česko nebylo nic zhoubného, jak naznačujete, a předvolební sliby ČSSD nejsou žádná fikce, když se zvedne trochu daňové zatížení. Že jste si neodpustil otázku ohledně dluhů, které by vláda ČSSD mohla po volbách nadělat, kdyby je např. rozdala důchodcům. Že vlastně vůbec důchodci existují, když musejí dostávat důchod. A my pracující je živíme. Že jste se k tomu propůjčil, k takhle otrhané písničce.

Závěr článku, to je pěkná kupa hnoje. Označit Pecinu za bolševika. Takto jste označil všechny podobně smýšlející lidi. My pracujeme, odvádíme daně, a proto snad není tak zarážející, že od státu také něco chceme.

Ještě že Vy, pane Doležale, jste jen novinář, kdybyste byl politikem, stál byste na tribuně pravicového populismu.

Milan Horák

 

 

Právě jsem dočetl rozhovor s Martinem Pecinou a hned spěchám ke skeneru, abych článek mohl rozeslat všem svým známým. Mnozí z nich totiž Reflex pravidelně nekupují a myslím, že informace, které ve Vašem článku jsou, by neměly nikomu uniknout. (Doufám, že tím neporušuji nějaké zásady rozšiřování článků z Reflexu.)

Držím palce a doufám, že pan Pecina si pro Vás do redakce ani nikam jinam nepošle své komando.

Jiří Otevřel

 

Teprve teď jsem si přečetl Váš rozhovor s ministrem Pecinou. Z jeho odpovědí mi nebylo dobře. Minulý týden se mi podařilo vyfotit na Vinohradské třídě jeden asi porouchaný billboard, který, myslím, pěkně ilustruje Vaši myšlenku, že M. David by se hodil na ministerstvo vnitra.

Pavel Randák

 

Nemůžu si pomoct, ale po přečtení Vašeho rozhovoru s ministrem vnitra Pecinou jsem si řekl, že přemůžu svoji prokletou pohodlnost a napíši Vám několik řádek. Nejde o nic jiného než o prosté poděkování. A když už jsem u těch děkovaček, tak to vezmu šmahem za téměř všechny Vaše články, neb málokdy, ale opravdu málokdy zpracováváte téma, které by nebylo nějakým způsobem významné nebo zajímavé.

Co se týče s. Peciny — hned v první třetině Vašeho rozhovoru s ním jsem si uvědomil ohromně potěšující věc — ten člověk dostal strach. Strach ze svobodného média. Strach, že události kolem Pardubic, následné šťáry u Vás v redakci a nehorázné chování jeho sekretářky by mohly teď, před volbami, vykvést do zajímavých rozměrů. Nicméně většina jeho odpovědí byla, mírně řečeno, „šokézní“, alespoň pro většinu svobodomyslných občanů a doufejme společně, že tahle parta povedená nebude sestavovat vládu, Paroubek nebude premiérem a následně prezidentem a při volbách zvedne zadek více než malé množství občanů, kteří jinak na volby kašlou. Jinak „God save the CZ ...“.

Mějte se super, přeju jen to nejlepší a opožděně gratuluji ke stavu manželskému ... :-) a pozdravujte Vaši roztomilou a „až nebezpečně“ inteligentní choť ... :-)

Jiří Hybeš, rekvizitář

Reflex.cz


Diskuse ke článku