Reakce KDU-ČSL na článek týkající se legislativy upravující konzumaci alkoholu na českých řekách | Reflex.cz
nahoru

Reakce KDU-ČSL na článek týkající se legislativy upravující konzumaci alkoholu na českých řekách

22. července 2019 • 15:20
reakce
reakce
• foto: 
red

Reakce KDU-ČSL na článek „Lidovci chtěli přednostně uzákonit popíjení alkoholu na českých řekách. Jsem rád, že jim to neprošlo“:

Autor komentáře Lidovci chtěli přednostně uzákonit popíjení alkoholu na českých řekách. Jsem rád, že jim to neprošlo se bohužel mýlí a zjevně nepochopil sněmovní legislativní proceduru. Návrh Jana Bartoška směřoval k řádnému projednání zákonů vrácených Poslanecké sněmovně Senátem, protože bohužel v rámci dvou schůzí PS se na ně nedostalo.

A to hlavně z důvodu zájmu vládní koalice přednostně projednávat vládní návrhy slibů voličům. Tento postup nese nejen znaky pohrdání rozhodnutím Senátu, ale je také v rozporu s § 97 Jednacího řádu, který jasně hovoří o tom, že vrácené zákony se mají projednat na nejbližší schůzi. KDU-ČSL je přesvědčena, že kdo jiný než zákonodárci mají jít příkladem a zákony dodržovat. Proto jsme navrhovali projednání všech zákonů vrácených Senátem na jednání PS. Bohužel neúspěšně.

A pokud jde od pití na vodě či na kole, stačilo by, kdyby se autor komentáře podíval na hlasování nás poslanců KDU-ČSL. Vždy jsme byli PROTI toleranci alkoholu jak u cyklistů, tak u vodáků. Podle našeho názoru si každý má vybrat, čemu se bude věnovat, ale není správné uzákonit možnost ohrožovat jak další lidi na vodě tak v silničním provozu včetně cyklostezek.Klíčová slova: reakce, KDU-ČSL


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty
PREMIUM X Karel Steigerwald: Rok 1969, druhý rok hanby, vrcholil srpnem
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější