nahoru

V Koreji má talent bezdomovec

sod 25. června 2011 • 08:00
Simon Cowell (první zprava) coby porotce Britain’s Got Talent, soutěže, která mu zatím vydělala nejvíc peněz
Simon Cowell (první zprava) coby porotce Britain’s Got Talent, soutěže, která mu zatím vydělala nejvíc peněz
• foto: 
Profimedia.cz

Má hlas jako zvon a příběh Olivera Twista. Dvaadvacetiletý Sung-bong Choi vzbudil mezinárodní senzaci, jeho vystoupení v pořadu Korea má talent jen na youtube vidělo na 7 milionů lidí z celého světa, sláva Susan Boylové vedle té jeho bledne.

Kluk v kostkované košili bez emocí na pódiu vypráví, jak v pěti letech utekl ze sirotčince… a „jak jej bili …a jak se mu stalo hodně špatných věcí“. Jak deset let bloumal po ulicích Jižní Korei, prodával žvýkačky a energy drinky, spal na schodech a veřejných záchodcích…

 

 

Svým zpěvem posléze rozplakal korejské „Habery a Zeťové“. Rozteskněné diváky dorazil tím, že se zpěvu začal věnovat poté, co v nočním klubu (kde opět prodával žvýkačky) viděl někoho zpívat na pódiu. Korejská televize ihned zavětřila příležitost – a aby byl dojem korejského „milionáře z chatrče“ dokonalý, po jistotu vystřihla pasáž, kde Sung-bong Choi vypráví, jak v současné době studuje na vysoké škole zpěv. Klidně si to mohla odpustit. Protože tenhle kluk s už tak dojemným příběhem má talent.

 

sod


Klíčová slova: korejecDiskuse ke článku