nahoru

Ve španělských městech protestovaly tisíce mladých lidí

paw 23. května 2011 • 13:42
Ve španělských městech protestovaly tisíce mladých lidí
foto: Jan Rádl

Svůj protest proti vládě daly třeba barceloňané najevo vším, co měli zrovna po ruce – ti, co nebubnovali na bubínky, mlátili lžícemi do kastrolů. Tenhle protest byl prostě slyšet.

 

A neprobíhal zdaleka jen v Barceloně, kde jsme protesty viděli my; od středy se to samé dělo v ulicích všech velkých španělských měst a sílil, jak se blížil termín včerejších komunálních voleb. Madrid hlásil třicet tisíc lidí, Barcelona minimálně deset. Šlo zejména o studenty vysokých škol, kteří tak deklarovali své spíše levicové postoje a kterým se nezamlouvá stávající vládní xenofobie a vysoká nezaměstnanost.

 

 

Na akce se svolávali přes Facebook, monitorovali je skrze své vlastní webové stránky a doufali, že nedělní volby dopadnou tak, jak nakonec skutečně dopadly: vláda propadla. A ačkoliv je po všem, místní se shodují, že tím to zdaleka neskončilo. Nyní se čeká na sestavení nových komunálních vlád.

 

paw


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.