nahoru

Pohodový terorismus: Žili jsme si tu s Usámou pět let

sod 6. května 2011 • 10:41
Usáma bin Ládin
Usáma bin Ládin
• foto: 
Profimedia.cz

Nemladší žena Usámy bin Ládina se pákistánským vyšetřovatelům svěřila: „Žili jsme v Abbottabadu (v třípatrovém domě 50 kilometrů od Islamabádu, pozn. red.), spolu s osmi bin Ládinovými dětmi pět let“.

 

„Víc iritující informaci jsme nemohli dostat. Usáma bin Ládin nebyl žádným psancem, který by se stěhoval z místa na místo, který by prchal z jeskyně do jeskyně. Naopak měl čas a zázemí, aby se mohl plně soustředit na organizaci dalších útoků,“ komentoval zprávu reportér CNN.

 

 

Devětadvacetiletou Jemenku Amal al-Sadah, nejmladší ženu Usámy bin Ládina, americké komando při zásahu zranilo. Nyní je v pákistánské vazbě.

 

Ačkoli se nyní USA obávají, že jsou, co se týče výslechů, odkázáni na to, co jim Pákistánci „pustí“, v zabavených počítačích našli videa Usámy bin Ládina i informace o spřátelených teroristických skupinách. Zjistili také, že Usáma bin Ládin plánoval k letošnímu desátému výročí teroristických útoků na New York a Washington repete ve vlacích ve Spojených státech.

 

sod


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.