nahoru

Hosté na blahořečení papeže Jana Pavla II. dostanou ve Vatikánu i české pivo

Josef Kašpar28. dubna 2011 • 11:06
Pivo
Pivo
• foto: 
Profimedia.cz

Zatímco Londýn žije svatbou následníka trůnu prince Williama s Kate Middletonovou, tak Řím se připravuje na nedělní blahořečení předchozího papeže Jana Pavla II. V Římě a ve Vatikánu se očekává kolem 1,5 miliónu návštěvníků z celého světa. A někteří z nich dostanou i Plzeňský Prazdroj ze speciální série.

Málokdo ví, že se uprostřed miniaturního státu Vatikán nachází i malé nádraží, které se nazývá „Stazione San Pietro“. Na něm ve středu dopoledne proběhl ne zcela nábožensky orientovaný obřad. Kardinál Giovanni Lajolo, jenž řídí správu církevního státu, přijal z rukou českého velvyslance ve Vatikánu Pavla Vošalíka zásilku 2011 lahví Plzeňského Prazdroje. Pivu ještě před odjezdem z pivovaru požehnal místní biskup František Radkovský. Proč ten zvláštní obřad?

 

Radek John: Gumákem za necelý rok
Petr Holec 28. dubna 2011 • 09:19

Radek John: Gumákem za necelý rok

 

S nápadem přišli před několika měsíci zaměstnanci pivovaru, kteří tak chtěli přispět k oslavám blahořečení papeže Jana Pavla II. Biskup Radkovský už při požehnání v Plzni připomněl, že Jan Pavel II., s nímž se kdysi setkal, mu řekl, že dobře ví, že se v Plzni vaří velmi dobré pivo.

 

Ježíš na prodej: Jan Šibík fotografuje velikonoční Jeruzalém
Magdalena Sodomková 25. dubna 2011 • 09:01

Ježíš na prodej: Jan Šibík fotografuje velikonoční Jeruzalém

Jenže současný papež Benedikt XVI., přestože pochází z Bavorska, pivo asi neochutná, protože je abstinent. Zato kardinál Lajolo neodolal a s přítomnými si prazdrojem ve středu připil. Dodal, že plzeňské pivo bude nabízeno zahraničním hostům, které Svatý otec přijme u příležitosti blahořečení Jana Pavla II., a bude také bude podáváno v římské církevní restauraci Jan Pavel Druhý.

 

Před šedesáti lety začalo vysílat rádio Svobodná Evropa

 

Kardinál ve Vatikánu se ve středu ani nedopustil žádného hříchu, protože pivo bylo připraveno podle tradiční receptury a zrálo více než pět týdnů, jež se symbolicky kryly s postní dobou, která trvá 40 dní před Velikonocemi.

 

Nechtějí vedle mě sedět ve sněmovně. Smrdím, nebo co?
Kristýnka 27. dubna 2011 • 13:46

Nechtějí vedle mě sedět ve sněmovně. Smrdím, nebo co?

Federico Sannella, obchodní ředitel koncernu Miller, do něhož plzeňský Prazdroj patří, novinářům ve středu řekl, že se pro firmu jedná o poctu. Přitom toto české pivo patří na Apeninském poloostrově k vůbec nejdražším pivům, jež se v italských supermarketech prodává. Přesto se ho v Itálii vypije každoročně 20 000 hektolitrů.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,520
29,890
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější