Konec světa už je za námi. Proběhl v tomto týdnu | Reflex.cz
nahoru

Konec světa už je za námi. Proběhl v tomto týdnu

Adam Kolář23. dubna 2011 • 08:00
Terminator
Terminator
• foto: 
YouTube.com

Podle filmu Terminátor měl být v úterý zničen život na naší Zemi. Nestalo se. Zadaří se apokalypse podle jiných verzí?

Váš iPhone váš šmíruje. A Android nezůstává pozadu
Luděk Staněk 22. dubna 2011 • 14:40

Váš iPhone váš šmíruje. A Android nezůstává pozadu

V úterý 19. 4. 2011 v 8.11 měl počítač Skynet započít jaderný útok na lidstvo. Zároveň také poštvat veškerou techniku, včetně robotů, proti lidstvu. Alespoň tedy podle filmu Terminátor.

 

Pokud vás váš počítač během čtení tohoto článku sežere, Skynet se jen opozdil. Sám režisér Terminátora James Cameron na svém blogu uvedl: „Měli jsme být zničeni Skynetem. Místo útoku strojů však čelíme reálné hrozbě – globálnímu oteplování.“ A je to tu. Václav Klaus může zakreslit černý puntík ve své další knize.

 

Kácení na Šumavě: Kšeft pro těžaře na úkor přírody
Stanislav Krupař 21. dubna 2011 • 16:49

Kácení na Šumavě: Kšeft pro těžaře na úkor přírody

 

Lidé se přitom skutečně dokážou zničit i bez terminátorů a Skynetu. Lidstvo může vyhynout už jen díky své neuvážlivosti, sobeckosti a ignorantství. Nejen proto, že zdevastuje vše, co by mohlo zajistit přežití, ale i proto, že už teď jsme překročili limit. Přirovnal bych to ke stavbě s určitou kapacitou a zdroji na přežití, jejíž limit byl přesažen. Ke konci světa nepotřebujeme roboty, zvládneme to sami. I ten apokalyptický počítač Skynet, který na nás v Terminátorovi poslal vražedné roboty, nakonec vyrobil zase jenom člověk.Klíčová slova:Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější