nahoru

Příběhy odvahy: Od soboty je na pultech nový speciál Reflexu

Reflex.cz5. dubna 2011 • 10:33
Reflex Speciál: Příbehy odvahy
Reflex Speciál: Příbehy odvahy
• foto: 
Reflex

V pořadí už sedmý speciál Reflexu z pravidelné historické edice je v prodeji od tohoto víkendu a má název Příběhy odvahy. Co nového přináší?

 

Stejně jako v minulých číslech se snažíme přinést osudy velkých osobností 20. století, jejichž životní příběhy jsou zdánlivě neslučitelné: na jedné straně první globální celebrita Jacqueline Kennedyová, vedle český zpěvák protestsongů Karel Kryl, úspěšný hokejista a trenér národního týmu Ivan Hlinka, bývalý sovětský vládce Michail Gorbačov a hned vedle něj odbojář a ministerský předseda protektorátní vlády Alois Eliáš nebo herečka Olga Scheinpflugová. Co tyto a další postavy speciálu Reflexu vlastně spojuje?

 

Reflex Speciál: Příbehy odvahy

 

Klaus se svým zápasem proti démonu EU u veřejnosti boduje
Bohumil Doležal 5. dubna 2011 • 08:15

Klaus se svým zápasem proti démonu EU u veřejnosti boduje

Názvem Příběhy odvahy jsme se nechali volně inspirovat slavnou knihou Johna Kennedyho s názvem Profily odvahy, o níž je rovněž ve speciálu obsáhlý článek. Zatímco bývalého amerického prezidenta zajímala jen jedna poloha odvahy – ta politická –, my jsme chtěli naznačit, že existují různé projevy odvahy, jež spolu nemusí mít nic společného. Kromě obecně lidské odvahy, která se v krajní poloze jeví jako hrdinství, může odvážný člověk udělat leccos jako sportovec, umělec nebo prostě jen tím, že se v životě nevzdává.

 

Podívejte se na krásné ženy v armádě
ako 2. dubna 2011 • 23:26

Podívejte se na krásné ženy v armádě

 

Americký spisovatel Truman Capote například napsal o Jacqueline Kennedyové tato slova: „Víte, jakou to chce odvahu, žít svůj vlastní život, když je proti vám celý svět? Když z vás všichni chtějí mít svatou, zatímco vy jste jen člověk.“ Tento výrok by vůbec mohl být motem letošního jarního speciálu Reflexu, jenž podává další porci životních příběhů lidí, kteří se nebáli vzít osud do vlastních rukou, přestože ten k nim nemusel být zrovna přívětivý.

 

Pěkné čtení.

 

Největší hvězda 80. let se vrací. Přichází superSchwarzenegger!

Reflex.cz


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,740
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější