Převeliká láska exprezidenta Havla a miliardáře Bakaly | Reflex.cz
nahoru
Glosa Viliama Bucherta

Převeliká láska exprezidenta Havla a miliardáře Bakaly

Viliam Buchert12. března 2011 • 13:13
Schwarzenberg prý Bakalovi radí, aby se nenechal fotit s doutníkem
Schwarzenberg prý Bakalovi radí, aby se nenechal fotit s doutníkem
• foto: 
Jan Šibík

Václav Havel dává v posledních týdnech rozhovory jako na běžícím pásu. Blíží se totiž premiéra jeho filmu Odcházení. To, že v každém interview se neopomene opřít do současné hlavy státu Václava Klause (i když současně tvrdí, že ho nechce hodnotit), je už běžný kolorit. Ti dva se prostě nesnášejí. Havel má naopak velmi rád miliardáře Zdeňka Bakalu. Ukázal to i v pátečním rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Takzvaný kolega Jiří X. Doležal zradil
Jan Jandourek 11. března 2011 • 11:18

Takzvaný kolega Jiří X. Doležal zradil

Havel například označil v rozhovoru pro HN za možného dobrého prezidenta Karla Schwarzenberga, svého někdejšího kancléře. Ten je předsedou T0P 09 a jedním z velkých sponzorů strany před posledními sněmovními volbami byl Bakala. Společně kdysi privatizovali Becherovku či pracovali ve společnosti Patria Finance.

 

Bakala také rekonstruuje za 200 milionů na pražských Hradčanech dům, ve kterém bude knihovna Václava Havla. Z domu se ale nechce vystěhovat ze svého bytu poslední nájemník Bohumil Vejtasa. Tak ho Havel označil v rozhovoru za „podivína“. Proč tak učinil, není jasné. Když někdo nejde na ruku významným lidem, je hned podivín? Je snad Havlova knihovna pro lidstvo něčím tak strašně důležitým, aby obyvatel bytu nemohl bránit svá práva? Určitě není.

 

Klause se zřejmě nezbavíme
Jan Jandourek 12. března 2011 • 13:10

Klause se zřejmě nezbavíme

 

Bakala a jeho manželka Michaela Maláčová jsou také koproducenti Havlova filmu Odcházení. Jedním z mediálních partnerů díla je časopis Respekt (ten vlastní také Zdeněk Bakala). A Dagmar Havlová je pak kromě jiného předsedkyní poroty Česká Miss 2011, kterou Maláčové koupil, kdo jiný, její muž.

 

Celkem bych se vsadil, že i recenze na Havlův film Odcházení bude například v Hospodářských novinách (ty vlastní pro změnu také pan Bakala), kde proběhl zatím poslední rozhovor s exprezidentem, velmi pozitivní. Uvidíme to už brzy.

 

Na filmovém plátně uvidíme výbuch ropné plošiny BP i aféru spojenou s WikiLeaks

 

Je vždy pozoruhodné, když se spojí nápady, myšlenky, ideje a peníze dvou lidí, v tomto případě Václava Havla a Zdeňka Bakaly, kteří údajně šíří jenom dobro a lásku. Právě proto bychom měli být k podobné lásce hodně ostražití.Klíčová slova:


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější