Zemřel Mike Starr, kytarista Alice in Chains. Grunge a heroin (ne)jdou dohromady | Reflex.cz
nahoru

Zemřel Mike Starr, kytarista Alice in Chains. Grunge a heroin (ne)jdou dohromady

Adam Kolář12. března 2011 • 08:00
Alice in Chains
Alice in Chains
• foto: 
Jenya Campbell CC/BY-SA

Úterní zpráva o tragickém konci Mikea Starra, bývalého basáka legendárních Alice in Chains, zasáhla hudební svět. Především proto, že příčinou smrti bylo dost pravděpodobně předávkování heroinem.

Father Friendly: Výlet na hory včetně snowtubingu i plavání
Reflex.cz 10. března 2011 • 15:12

Father Friendly: Výlet na hory včetně snowtubingu i plavání

Stejný osud totiž zastihl kapelu Alice in Chains už dřív, když zemřel její zpěvák Layne Staley, který to s heroinem přepískl v roce 2002. Staleymu bylo 34 let. Pro fanoušky grunge (žánr na pomezí hardrocku a alternativního rocku) to byla jen další připomínka toho, jak moc je heroin s touto hudbou od jejího vzniku v 80. letech právem spojován.

 

Policie nalezla Starrovo tělo v domě v Salt Lake City po telefonickém oznámení. „Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o násilný čin,“ řekl policejní mluvčí. Starr před dvěma lety v televizním pořadu Celebrity Rehab přiznal, že se potýká s drogovou závislostí, a nikdo tedy nepochybuje, že právě to byla příčina jeho brzkého odchodu do věčných lovišť. Tato teze by měla být definitivně potvrzena do dvou měsíců po všech patřičných testech a pitvě.

 

Štítíte se havěti? Šváb je přitom půl doktora (a exodus neplánuje)

 

Grunge za svou dobu existence pohřbil i další jeho představitele. Kurt Cobain z ikonické Nirvany se sice zastřelil, ale s heroinem byl také kamarád. Další obětí je půvabná baskytaristka Kristen Pfaffová, která vystupovala především s Hole. Ta se ve svých sedmadvaceti také předávkovala heroinem.


Tisíce obětí tsunami: Největší pohroma pro Japonsko od druhé světové války
Grunge sám o sobě skrývá spoustu nenávisti a tvrdých textů, ale pod vlivem heroinu si je člověk může přebrat celkem osobně. Na druhou stranu – kde by byl grunge bez heráku?


Klíčová slova: grungeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější