nahoru

3D filmy si promítali už nacisté

Adam Kolář20. února 2011 • 08:00
Nacisti
Nacisti
• foto: 
wikimedia.org

Australský filmař Philippe Mora našel dva třicetiminutové propagandistické snímky z roku 1936, které jsou oba ve 3D.

První film má název „Tak pravdivý, že si můžete sáhnout“, který ztvárňuje dva prskající párky, jež se válejí na grilu a mudrují. Druhý snímek má název „Šest žen o víkendu“.

 

Odtajněný recept na coca-colu a vesmírné astropivo. S pitím to jde z kopce

 

Mora v rozhovoru pro server Ninemsn.com uvedl, že „filmy jsou opravdu v úžasné kvalitě. Náckové měli kontrolu nad každým záběrem. Ty jsou všechny téměř dokonalé.“ Mora objevil tyto filmy díky přípravě dokumentu o tom, jak nacisté využívali propagandu k manipulaci s německým lidem.

 

To jen potvrzuje, jak technologicky napřed nacisté byli. Jejich technika, včetně tanků Tiger či letadel Messerschmitt, stejně jako moderní plány na přebudování měst včetně Prahy jsou jeden ze zlomku důkazů o nacistické vyspělosti ve vývoji. Mora se domnívá, že tyto 35mm filmy byly vyráběny nezávislým studiem pro Goebbelsovo ministerstvo propagandy, které je označilo za tzv. Raumfilm“.

 

Návrh na pokuty pro bohaté řidiče je diskriminační a nesmyslný
Viliam Buchert 18. února 2011 • 11:39

Návrh na pokuty pro bohaté řidiče je diskriminační a nesmyslný

 

Australan nevylučuje, že právě díky figurování Goebbelse u těchto dvou snímků mohou existovat i další, možná i starší 3D filmy z dob nacistického Německa.Klíčová slova:Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,720
29,160
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější