nahoru

Návrh: Přejmenujte Letiště Praha na Letiště Ronalda Reagana

Viliam Buchert3. ledna 2011 • 12:15
Letiště Ruzyně
Letiště Ruzyně
• foto: 
Honza Groh

Přesně 100 let uplyne 6. února od narození 40. amerického prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v Bílém domě v letech 1981 až 1989. A společnost Opona (ta byla předminulý rok hlavním organizátorem velkých oslav a připomenutí 20. výročí listopadové revoluce) přišla s revolučním návrhem: Přejmenujme pražské letiště Ruzyně na Letiště Ronalda Reagana.

 

Hudební průmysl prožívá těžké období. Pomůžou mu Gorillaz?
Matěj Bartošek 3. ledna 2011 • 10:42

Hudební průmysl prožívá těžké období. Pomůžou mu Gorillaz?

Proč tento zajímavý návrh? Nejenom Opona a další organizace a významné osobnosti považují právě Ronalda Reagana za jednoho z nejvýznamnějších světových politiků, jenž přispěl k pádu železné opony a kolapsu komunistického bloku, který vedl Sovětský svaz.

 

Anketa
Chtěli byste, aby bylo Letiště Praha přejmenováno na Letiště Ronalda Reagana?
Ano.
23.8%
856
Ne.
76.2%
2744

 

Pozemšťané, jejich knihy a fascinace smrtí
Zelený Raoul 30. prosince 2010 • 09:38

Pozemšťané, jejich knihy a fascinace smrtí

 

„Zatím se Ronaldu Reaganovi od nás nedostalo žádného poděkování, 100. výročí jeho narození poskytuje skvělou příležitost tuto chybu napravit. Existují stavby, jež příznačně ztělesňují otevřený a svobodný svět, a mezi ně patří i mezinárodní letiště. Přejmenujme proto letiště Ruzyně na počest Reagana. V centru Evropy se Letiště Ronalda Reagana stane důstojným symbolem svobody namísto připomínky nejznámějšího českého vězení,” říká ke snaze nezávislé iniciativy Opona jeden z jejích členů, Martin Kotas.

 

Václav Klaus: Se mnou vám bude hezky
Petr Holec 1. ledna 2011 • 19:44

Václav Klaus: Se mnou vám bude hezky

 

Duchové války se zjevují na současných fotografiích
REDAKCE 3. ledna 2011 • 11:45

Duchové války se zjevují na současných fotografiích

V roce 2011 připravuje Opona i rozsáhlý projekt s názvem Týden svobody. Ten bude věnován 20. výročí dokončení odsunu sovětských okupačních vojsk z tehdejšího Československa a zároveň ukončení platnosti Varšavské smlouvy. Součástí Týdne svobody bude mezinárodní konference na téma bezpečnosti, veletržní přehlídka činností neziskových organizací, koncert za účasti umělců ze zemí, jež kdysi byly součástí Sovětského svazu a jeho satelitů, street party a průvod Prahou. Symbolem Týdne svobody bude růžový tank. Celá akce se uskuteční poslední červnový týden.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,590
29,440
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější