nahoru

Tisíce kilometrů, stovky záběrů: Fotografie roku Tomáše Tesaře

Tomáš Tesař 24. prosince 2010 • 10:28
Tisíce kilometrů, stovky záběrů: Fotografie roku Tomáše Tesaře
foto: Tomáš Tesař

Nepatřím mezi lidi, co závěrem roku bilancují. Přiznávám ale, že inventuru toho, co se mi v uplynulých 12ti měsících v mé práci podařilo a co naopak vůbec, si dělám i já. Je to inspirativní.

 

Listováním v obrazech se tak probírám vizuálním kalendářem a přitom se mi vybavují konkrétní scény, situace, prostředí a lidé, které jsem za ten rok viděl a potkal. S kolegy z fotooddělení, Standou Krupařem a Honzou Šibíkem, jsme pořídili stovky záběrů, najezdili a nalétali tisíce kilometrů. A každý z nás během toho maratónu pořídil několik záběrů nebo souborů, které považujeme za nejlepší. Pro sebe bych si tento rok pojmenoval jako rok noční můry jménem Volby. Ano, fotil jsem totiž většinu politických událostí a musím napsat, že v jistém okamžiku se mi o tom volebním zpravodajství i zdálo. Naštěstí jsem ale dostal příležitost tuhle noční můru kompenzovat i jinými fotografiemi. Od portrétů přes lifestylové reportáže až po dokument. A tady je můj osobní výběr.

 

 Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.