nahoru

Nová panenka Barbie je jako stvořená pro pedofily

Adam Kolář 6. prosince 2010 • 13:51
Barbie - Video Girl
Barbie - Video Girl
• foto: 
Archív

Nejnovější kolekce Barbie vzbudila nevšední rozruch. Může prý sloužit pedofilům jako velice atraktivní pomůcka při šmírování dětí.

Ve Spojených státech se rozšířily obavy o nové řadě Barbie. Na krabici je uveden název Video Girl, což napovídá, že tato Barbie bude bezesporu nevšední. Má totiž ve výstřihu zabudovanou malou kamerku, která dokáže snímat a ukládat několik minut videa. Barbie má dále na zádech malý displej a je vybavena USB rozhraním, pomocí kterého lze nahraná videa ukládat do počítače. To by bylo v pořádku.

 

Obavy Američanů však vznikly tehdy, když unikla informace z FBI, že by tato panenka Barbie mohla být zneužívána pedofily. Tyto obavy vznikly na základě staršího případu, kdy pedofil věnoval šesti leté holčičce panenku Barbie, a posléze se na ní ukájel. Kdyby tentokrát věnoval pedofil holčičce novou řadu Video Girl, mohl by i tajně získat intimní záběry z prostředí, kde by si holčička panenku tahala s sebou. A že takových míst je!

 

 

FBI potvrdila, že se případem opravdu zabývá, avšak předem prohlašuje, že je situace v současnosti až moc vyhrocená. Případná  hrozba by to prý mohla být, ale dosti nepravděpodobná, tvrdí Kenneth Lanning, dlouhodobý agent FBI. Také dodává, že každá nová hračka, která v sobě skrývá kus technologie, otevře vždy nové spekulace, a nová Barbie, prý není výjimkou.

 

Zdali tato aféra výrobcům Barbie uškodí, uvidíme asi až po Vánocích.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.